وزیر ارشاد به تماشای کدام تئاتر نشست ؟

دکتر محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم از سوگواره آئینی زخم عتیق دیدن کرد.

در نهمین شب از شب های سوگواره زخم عتیق که در بنیاد فرهنگی روایت فتح و به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار می شود،

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تماشای مراسم تعزیه شهادت حضرت  سیدالشهدا(علیه السلام) نشست.

در این مراسم، دکتر اسماعیلی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دست اندرکاران این رویداد فرهنگی، تعزیه را جزو مواریث فرهنگی کشور وهنری برخاسته از فرهنگ دینی ایران اسلامی بر شمرد و گفت:از زحمات گروه تعزیه و بانیان این حرکت ارزشمند که با وجود شرایط کرونایی مخاطرات موجود را به جان خریدند صمیمانه تشکر می کنم و انشاالله خداوند اجر اخروی به آنان عطا فرماید.

وی افزود:هنر تعزیه جزو مواریث فرهنگی و ملی ماست و حتما حمایت از این هنر می‌بایست در دستور کار نهادها و دستگاه‌های فرهنگی ذی‌ربط قرار گیرد. ما هم‌ ان شاالله برنامه‌هایی را برای رشد،اعتلا و توسعه این هنر ارزشمند در نظر داریم که انشاالله اجرایی خواهیم کرد.

حمید نیلی مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس نیز ضمن تقدیر و تشکر از حضور مقام عالی وزارت در این سوگواره گفت:قطعا حضور و حمایت دلگرم کننده وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی مایه مباهات جامعه فرهنگ و هنر است و امیدواریم  زمینه سازی مطلوب برای رشد و توسعه حداکثری  این هنر آئینی و مذهبی بیش از پیش فراهم آید.

در این دیدار دکتر محمود شالویی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارت، دکتر اسلامی معاون توسعه و منابع انسانی وزارت ارشاد،شمسایی مدیر اطلاع رسانی وزارت ارشاد،مجتبی کوچکی قائم مقام بنیاد فرهنگی روایت فتح وکریم خوش مرام معاون هماهنگ کننده بنیاد فرهنگی روایت فتح نیز حضور داشتند.

سوگواره آئینی زخم عتیق تا پایان ماه صفر از ساعت ۱۸.۳۰ در بنیاد فرهنگی روایت فتح واقع در بالاتر از میدان فردوسی خیابان سپهبدقرنی نبش خیابان شهید فلاح پور برگزار می شود.

منبع: ایسنا

کد مطلب: ۳۵۴۴۴۳
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت