پارسوآ پاکیزه: در حق رامین پرچمی در تئاتر ناجوانمردی شده است

کارگردان نمایش «آخرین بازی» درباره این اثر که با بازی رامین پرچمی بازیگر تئاتر و تلویزیون روی صحنه است، توضیح داد.

پارسوآ پاکیزه کارگردان نمایش «آخرین بازی» نوشته محمود استاد محمد که از ۱۴ بهمن ماه تا ۲ اسفند در تماشاخانه سیمرغ بنیاد بیدل دهلوی روی صحنه است درباره این اثر عنوان کرد: نمایش «آخرین بازی» یک نمایش رئال و روایت زندگی شروین بازیگر سوپراستار قبل از انقلاب است که به عشق هالیوود به آمریکا مهاجرت می کند و براساس این مهاجرت اتفاقاتی برای او رخ می دهد.

 

 

او اظهار کرد: رامین پرچمی نقش شروین این نمایش را بازی می کند که می توان گفت این نمایش تقریبا به زندگی او نزدیک است.

پاکیزه ادامه داد: رامین پرچمی سوپراستاری است که واقعا گم شده و به فراموشی سپرده شده است و متاسفانه همه او را طرد کرده اند و حتی او را برای بازی در آثارشان دعوت نمی کنند.

کارگردان نمایش «آخرین بازی» درباره حضور رامین پرچمی روی صحنه تئاتر اظهار کرد: متاسفانه خیلی از افراد در حق رامین پرچمی ناجوانمردی کرده اند و به نظر من او باید به تئاتر برگردد البته که یکسری از افراد نمی خواهند این اتفاق بیفتد.

این کارگردان مطرح کرد: من مسئول هنری زندان هستم و ما این نمایش را در سال ۱۳۹۷ زمانی که پرچمی به زندان آمد، تمرین کردیم و قرار بود سال ۱۳۹۹ در جشنواره تئاتر فجر حضور داشته باشیم که متاسفانه به دلیل یکسری اتفاقات امکان حضور برایمان میسر نشد.

او بیان کرد: زمانی که رامین پرچمی از زندان آزاد شد پیشنهاد داد تا «آخرین بازی» را روی صحنه ببریم و من هم قبول کردم.

مشاور هنری نمایش «روز باشکوه آقای گورکن» توضیح داد: ما پیش از این با زندانیان در برج آزادی، تئاتر شهر، تالار محراب، خانه هنرمندان نمایش هایی را روی صحنه برده ایم.

بازیگر نمایش «آخرین بازی» بیان کرد: تئاتر در زندان برای زندانیان خیلی دلنشین است. ۹۰ درصد زندانیان کسانی هستند که حتی یکبار تئاتر یا سینما نرفته اند و با تئاتر که مواجه می شوند تاثیر زیادی روی زندگی و نگاه شان رخ می دهد.

این کارگردان درباره فعالیت زندانیان در گروه های هنری مطرح کرد: در گروه نمایشی ما افرادی هستند که در گذشته زندانی بوده اند و خدا را شکر الان که از زندان آزاد شده اند هم هنوز با ما همکاری می کنند و بازیگران خوبی هستند و به گروه های دیگر هم معرفی  می شوند.

پارسوآ پاکیزه در پایان گفت: امیدوارم تا اجرای نمایش «آخرین بازی» کارهای پیشنهادی به رامین پرچمی زیاد شود و او را بیش از پیش روی صحنه تئاتر ببینیم.

منبع: خبرگزاری صبا
کد مطلب: ۳۵۷۵۸۷
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت