حامد کمیلی گرفتار میان «عشق» و «وفاداری»/ عکس

حامد کمیلی این شب‌ها در نقش دکتر نون، در نمایش «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» نقش شخصیتی گرفتار میان عشق به همسرش، ملک‌تاج و وفادار به محمد مصدق، نخست‌وزیرِ وقت را بازی می‌کند.

«دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» نام نمایشی به کارگردانی هادی مرزبان است که از هفتم فروردین ۱۴۰۱ در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفته است. 

 

بازیگران اصلی این نمایش که براساس داستان بلندی به همین نام از شهرام رحیمیان روی صحنه است، حامد کمیلی در نقش دکتر نون و بهنام تشکر در نقش دکتر محمد مصدق هستند. «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» شاید در وهله نخست به واسطه کُدی که از نام محمد مصدق می‌گیریم شمایل یک اثر سیاسی را در ذهن‌مان بسازد اما آن‌طور که هادی مرزبان، به‌حق، اشاره می‌کند بیش از هر چیز یک عاشقانه است، یک عاشقانه آرام که فروپاشی روانی دکتر نون به دریایی طوفان‌زده تبدیلش کرده است.  

در خلاصه داستان این نمایش چنین آمده است: ««اسفندیار و ملک‌تاج از کودکی چنان به هم علاقه‌مند بودند که دقیقه‌ای از یکدیگر جدا نمی‌شدند و عشق آتشین آن دو به ازدواج انجامید. حال در کودتای ۱۳۳۲ از اسفندیار (دکتر نون) که از یاران نزدیک و وفادار دکتر مصدق است، خواسته می‌شود مصاحبه‌ای ضد نخست‌وزیر انجام دهد که با مخالفت او مواجه می‌شود. اسفندیار به زندان می‌افتد و ساواک برای انجام مصاحبه به انواع شکنجه متوسل و هر بار با مقاومت دکتر نون روبه‌رو می‌شود تا این که پای ملک‌تاج به میان می‌آید و جدال میان عشق و وفاداری به نخست‌وزیر آغاز می‌شود...»

«دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» تا ۲۳ اردیبهشت هر روز ساعت ۱۹:۳۰ در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود. 

 حامد کمیلی گرفتار میان «عشق» و «وفاداری»/ عکس

منبع: خبر آنلاین
کد مطلب: ۳۵۸۶۵۲
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت