در نهمین روز جشنواره تئاتر چه خبر است؟

هملت ارمنی در سالن اصلی| لغو سومین اجرای خارجی در جشنواره

امروز نهمین نهمین روز جشنواره تئاتر فجر است و ۱۸ نمایش در ۲ بخش صحنه‌ای و خیابانی اجرا می‌شوند.

هملت ارمنی در سالن اصلی| لغو سومین اجرای خارجی در جشنواره

یکشنبه ۹ بهمن و در نهمین روز چهل و یکمین در جشنواره تئاتر فجر ۸ نمایش صحنه‌ای و ۱۰ نمایش خیابانی اجرا می‌‍شوند.

امروز نمایش هملت از ارمنستان در سالن اصلی تئاترشهر اجرا خواهد داشت. این نمایش دو نوبت ۱۷ و ۲۰ روی صحنه می رود. کارگردان این نمایش آرا یرنیاکیان و مدت زمان آن ۱۰۰ دقیقه است. در سالن چهارسوی مجموعه نیز در این روز در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰ نمایش «دانه‌های کال انجیر» نوشته جواد عاجلی و کارگردانی سانیا عاجلی از استهبان با مدت زمان ۶۰ دقیقه اجرا می شود.

همینطور نمایش «هاراگیری» به نویسندگی و کارگردانی از شیراز با مدت زمان ۶۵ دقیقه در ۲ نوبت ۱۷ و ۱۹ در سالن سایه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود. سالن قشقایی نیز در ۲ نوبت ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ میزبان نماش «در سوگ شب هزار و یکم …» نوشته شهرام احمدزاده و کارگردانی پویان عطایی از اصفهان با مدت زمان ۳۰ دقیقه است.

نمایش «شیخ» به نویسندگی و کارگردانی عبدالرضا سواعدی از آبادان نیز با مدت زمان ۱۰۰ دقیقه در ۲ نوبت ۱۷ و ۲۰ در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود. نمایش دیگر امروز «ساختمان رز» به نویسندگی و کارگردانی علی صادقی‌زاده از کرمان با مدت زمان ۸۰ دقیقه است که در ۲ نوبت ۱۶ و ۱۹ در مرکز تئاتر مولوی روی صحنه می‌رود.

نمایش «قطار باقوره» از اردن که قرار بود در روز هشتم و نهم جشنواره تئاتر فجر در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برود به دلیل مشکلات صدور روادید در جشنواره حضور پیدا نکرد و در نتیجه از جدول اجرا کنار گذاشته شد. از طرف دیگر روز گذشته اعلام شد که نمایش شنل از روسیه هم به دلیل مشکلات فنی اجرا نمی شود و گروه به ایران نیامده است. این اجرا سومین اجرا بعد از «امل» از عراق و «قطار باقوره» از اردن است که لغو می شود.

سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر در این روز و در ساعت ۲۰:۳۰ محل اجرای نمایش «ابرهای بی‌باران» به نویسندگی میلاد اکبرنژاد و کارگردانی حسن عابدی با مدت زمان ۱۱۰ دقیقه می‌شود. این نمایش قرار است با حضور برگزیدگانی از تئاتر استان‌ها روی صحنه برود.

نمایش «دختران» نوشته علی دل‌پیشه و کارگردانی مشترک علی دل‌پیشه و کیانوش ایازی از تهران دیروز اولین اجرایش در تالار حافظ تجربه کرد و امروز هم در ۲ نوبت ۱۸ و بیست و سی در همین تالار اجرا می‌شود.

در نهمین روز چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و در بخش تئاتر خیابانی، پهنه رودکی محل اجرای نمایش‌های «فدا نشدن» نوشته محمدرضا جعفری لفوت و کارگردان میلاد حسین‌زاده از آستانه اشرفیه با مدت زمان ۲۵ دقیقه، «بهیگ هارونک» به نویسندگی و کارگردانی علی قاضی از مسجدسلیمان با مدت زمان ۲۰ دقیقه، «پلاسما» به نویسندگی و کارگردانی علی بادینی از زاهدان با مدت زمان ۳۵ دقیقه، «گسار» به نویسندگی فرامرز غلامیان و کارگردانی مشترک فرامرز غلامیان و عباس منظری از شاهین‌شهر با مدت زمان ۲۵ دقیقه، «پارادوکس» به نویسندگی و کارگردانی مالک آبسالان از دهلران با مدت زمان ۲۵ دقیقه، «آکوستیک من» به نویسندگی و کارگردانی حمید ناطقی از ساری با مدت زمان ۲۵ دقیقه، «استامینوفن با طعم کدئین» به نویسندگی آدینه رحیم‌نژاد و کارگردانی مجتبی خلیلی از تهران با مدت زمان ۲۰ دقیقه، «کارت قرمز برای بازیکن خارجی» به نویسندگی مجتبی خلیلی و کارگردانی سیدپویا امینی از اصفهان با مدت زمان ۲۰ دقیقه و «دعوت نشده» به نویسندگی و کارگردانی مصطفی کولیوندی از دهلران با مدت زمان ۳۰ دقیقه، است که به ترتیب ساعت ۱۴، ۱۴:۳۰، ۱۵، ۱۵:۳۰، ۱۶، ۱۶:۳۰، ۱۷، ۱۸ و ۱۸:۳۰ اجرا می‌شوند.

نمایش «استامینوفن با طعم کدئین» به نویسندگی آدینه رحیم‌نژاد و کارگردانی مجتبی خلیلی از تهران ساعت ۱۱ در ایوان انتظار متروی ولیعصر اجرا می‌شود.

منبع: همشهری آنلاین
کد مطلب: ۳۶۵۵۱۶
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت