اکران آنلاین «افسانه مار دوش» در دهه مبارک فجر

نمایش «افسانه ماردوش» به کارگردانی محمد جهان‌پا از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همزمان با دهه مبارک فجر از روز ۱۲ تا ۲۲ بهمن اکران ‌آنلاین می‌شود.

اکران آنلاین «افسانه مار دوش» در دهه مبارک فجر

نمایش‌نامه «افسانه ماردوش» برگرفته از داستان شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی نوشته‌ منوچهر اکبرلو است و با سرمایه‌گذاری نیکو تفردی در کانون استان خراسان رضوی تولید شده است.

این نمایش روایت سرگذشت ضحاک، پادشاه بیدادگر و مستبد ایران‌زمین است که پس از جمشید بر اریکه پادشاهی می‌نشیند.

در این اثر نمایشی ساجد اندرون، علی ضمیری، محمدرضا علوی، سعید باصری، حسام نورمحمدی، احسان صاحب‌دادی، سینا خدادادی، محمد تقی‌نژاد، پرستش سلطانی و جلال کریم‌زاده به عنوان بازیگر ایفای نقش می‌کنند.

نمایش افسانه ماردوش که به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان رضوی و با حمایت مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون در سال ۱۳۹۸ تولید شده است از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ به صورت رایگان در پایگاه اینترنتی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

یادآوری می‌شود نمایش افسانه ماردوش در بخش نوجوانِ بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان یک نشان زرین مرغک کانون، پنج تندیس و سه لوح تقدیر دریافت کرد و نمایش اول برگزیده از نگاه تماشاگران شد.

منبع: خبر آنلاین
کد مطلب: ۳۶۵۵۸۵
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت