شبی برای شهرام عبدلی و هدیه ویژه "عمو نوروز" برای پسرانش

مراسم هفتمین روز درگذشت شهرام عبدلی در حالی در شب بارانی تهران برگزار شد که جمعی از هنرمندان و علاقه مندان به این بازیگر تازه درگذشته در کنار خانواده اش گردهم آمدند تا با پخش صحنه های از سریال"خط قرمز"، تئاترهای "گذر لوطی هاشم" و "پنچری" و اجرای موسیقی "کافه عاشقی"، یاد او را گرامی بدارند.

شبی برای شهرام عبدلی و هدیه ویژه "عمو نوروز" برای پسرانش

در ابتدای مراسم که شامگاه ۱۳ اسفند ماه در تماشاخانه "شهرزاد" برگزار شد، با اجرای گروه موسیقی تئاتر "کافه عاشقی"، "باربد" مجری برنامه به روی صحنه آمد و در ادامه بخش هایی از فیلم نمایش "پنچری" آخرین کار شهرام عبدلی در تئاتر پخش شد.

سپس  احسان ناجی  کارکردان تئاتر "پنچری" با یادی از شهرام عبدلی و تسلیت درگذشت این بازیگر به خانواده اش با بیان اینکه شهرام "به سوی نور شتافت" یادآور شد: نقش او در تئاتر "پنچری "یک کاراکتر ۴۵ ساله بود و درست همسن خودش بود تا جاییکه خودش می گفت چه جالب من هم ۴۵سال ام است.

او ادامه داد: شهرام عبدلی دو ویژگی داشت، او آوانگارد و به روز بود و در عین حال مرام و منش خاصی داشت. نمی خواهم قهرمان سازی کنم اما ۵ ماه پایان عمرش لحظه به لحظه کنار هم بودیم، فرزندانش باید به او افتخار کنند.

احسان ناجی همچنین یادآور شد: قرار بود "مکبث" را کار کنیم اما فرصت این همکاری فراهم نشد.
این کارگردان در بخش پایانی سخنانش از آخرین روزهای اجرای نمایش "پنچری" یاد کرد و افزود: او یکی از شب ها که پس از اجرا با هم به خانه می رفتیم، می گفت امشب بعد از بازی در این نقش خیلی سبک شدم و حالم خوب است. دو اجرای پایانی ما خیلی شکوهمند بود و خیلی از تماشاگران به دلیل ازدحام جمعیت نتوانستند به سالن راه پیدا کنند.

کارگردان تئاتر "پنچری" تاکید کرد: عمر شهرام کامل بود چون به عنوان یک آدم ۴۵ ساله یک رزومه پربار داشت، دو هفته قبل مرگش با هم حرف زدیم و گفت مشهد هستم. متن را آماده کن تا برگردم و کار کنیم. باورم نیست که در بین ما نیست، فکر می کنم هنوز در مشهد است. او به بالا تعلق داشت و الان داره لذت می برد.

احسان ناجی سخنانش را خطاب به شهرام عبدلی اینگونه به پایان برد: برای کار جدیدی ات با حمید سمندریان ما را هم دعوت کن. 
سپس گروه موسیقی "کافه عاشقی" قطعه موسیقی اجرا کردند و در ادامه "عمو نوروز" به روی صحنه آمد و به پسران شهرام عبدلی که در مراسم حاضر بودند، هدیه ای داد.
یوسفی که نقش "عمو نوروز" را بازی می کرد، لباس تیم استقلال را به پسران این بازیگر فقید که علاقه ویژه ای به این تیم دارند، تقدیم کرد.

برنامه بزرگداشت شهرام عبدلی باپخش تصاویری از فیلم سینمایی "زنگ آخر" به عنوان آخرین کار کارگردانی این هنرمند فقید همراه شد که به گفته مجری برنامه اجل مهلت نداد که آن را روی پرده ببیند.


سپس  همسر شهرام عبدلی  به روی صحنه دعوت شد و با حضور صدیقه صحت (تهیه کننده) و گلاب آدینه ( بازیگر و کارگردان) از او تقدیر شد.

همسر شهرام عبدلی از برگزاری این گردهمایی به یاد شهرام عبدلی تشکر کرد و گفت: باورم نیست، شهرام عبدلی در کنار ما نیست. من دقیقا یک ماه و نیم پیش برای اجرای تئاتر "پنچری" اینجا بودم و تصور نمی کردم چند هفته بعد به خاطر نبودنش به اینجا بیایم.

او ادامه داد: شهرام، تاتر را ترجیح می داد و خوشحالم آخرین کارش تئاتر بود.

همسر شهرام عبدلی دوباره تاکید کرد: هنوز باور ندارم شهرام نیست. امیدوارم خدا به من قدرتی بدهد که پسرانش را مثل "شهرام" تربیت کنم.


گلاب آدینه  هم در سخنان کوتاهی یادآور شد: که شهرام عبدلی را از نزدیک نمی شناختم اما طی چند ماه اخیر که هر دو با هم در تئاتر شهرزاد، اجرا داشتیم. با او از نزدیک اشنا شدم و وقتی خبر درگذشت اش را شنیدم، خوشحال شدم که با او از نزدیک آشنا شدم و در عین حال ناراحت شدم که چرا باید او را در این چند ماهه اخر از نزدیک می دیدم تا این روزها بیشتر عذاب بکشم. جایگاهشان بهترین باد که حتما بهترین است.

صدیقه صحت تهیه کننده  که با شهرام عبدلی در 6 سریال همکاری داشته است، با تاکید بر اینکه او هنرمند مردمی بود، درگذشت این بازیگر را تسلیت گفت.

حمید میهن دوست  بازیگر و دوست شهرام عبدلی هم در سخنانی گفت: شهرام از درد جسمی نرفت. از درد بی توجهی ها رفت.

او ادامه داد: تشکر ویژه از قاسم جعفری برای برگزاری چنین مراسم بزرگداشتی اما ای کاش در زمان زنده بودن ها این اتفاق بی افتد.


سید جواد هاشمی  بازیگر و کارگردان هم با قطعه شعری درگذشت شهرام عبدلی را تسلیت گفت.
در ادامه با پخش تصویری از نمایش "گذر لوطی هاشم"، حسین تبریزی کارگردان این تئاتر به روی صحنه دعوت شد و گفت: جای خالی شهرام همیشه حس خواهد داشت .

او با اشاره به اینکه شهرام عبدلی بازیگری بود که هر کارگردانی دوست داشت با او همکاری کند، گفت: وقتی نقشی را به شهرام می سپاردی هیچ نگرانی نبود.

قاسم جعفری  کارگران سریال "خط قرمز" و مدیر تئاتر شهرزاد هم در پایان از مردم و هنرمندان برای حضور در این مراسم تشکر کرد.

منوچهر والی زاده، اتابک نادری، رامین پرچمی ، سیروس همتی ، سیامک نیازی ، محمد ملکی ، پوریا عبدی، حسین پرستار، سید جلال الدین دری، حسین مسافراستانه و برادر شهرام عبدلی از دیگر حاضران این برنامه بودند.


دکتر افضلی که به نمایندگی از انجمن اهدای عضو در این مراسم حضور داشت، از فعالیت های این انجمن سخن گفت و از علاقه مندان خواست کارت اهدای عضو را که در سالن شهرزاد نیز صادر می شود، دریافت کنند.

مراسم با اجرای قطعه موسیقی تئاتر "کافه عاشقی" به پایان رسید.

شهرام عبدلی برای ایفای نقش در یک سریال به شهر مشهد رفته بود که پیش از رفتن مقابل دوربین، دچار عارضه مغزی شد و شنبه ـ ششم اسفند ماه ـ درگذشت.

او چند روزی در بیمارستان بستری بود و پس از عمل جراحی هم نتوانست هوشیاری کاملش را به دست آورد و همچنان در کما بود.

شهرام عبدلی در فیلم‌های سینمایی «نفس‌های آرام»، «ماه گرفتگی»، «یکی برای همه»، «قصه دل‌ها»، «دختری در قفس» بازی کرده است.

این بازیگر در سریال‌های متعددی چون «راز ناتمام»، «شب‌های مافیا»، فرشتگان بی بال، صبح آخرین روز، جلال ۲، حکایت‌های کمال، راه و بیراه، سر دلبران، بلندی‌های زیرپا، پرستاران،  غیرعلنی، معمای شاه، فاخته، پروانه، تکیه بر باد، دختری به نام آهو، نابرده رنج، فاصله‌ها، تبریز در مه، سال‌های مشروطه، رستگاران، آخرین دعوت، خط‌شکن، شاید برای شما هم اتفاق بیفتد، طفلان مسلم، پاتوق، خون‌بها، کمکم کن، مختارنامه، از نفس افتاده، بانکی‌ها، خط قرمز و همسفر هم ایفای نقش کرده بود.

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۶۲۷۲
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت