واکنش یک مدیر به یک اجرای خاص در تهران

مدیرکل هنرهای نمایشی شامگاه جمعه، نوزدهم اسفند پس از تماشای «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» که این روزها با حضور ۱۱ هنرمند نابینا روی صحنه است، گفت: «به سهم خود از همه بازیگران این نمایش قدردانی می‌کنم. این عزیزان به حدی زیبا و هنرمندانه روی صحنه درخشیدند که بنده به عنوان یک تماشاگر اصلا متوجه نشدم زمان چگونه سپری شد.»

واکنش یک مدیر به یک اجرای خاص در تهران

کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه روز جمعه نوزدهم اسفندماه با حضور در تالارهای قشقایی و سایه مجموعه تئاتر شهر به تماشای نمایش‌های «مَرد» به کارگردانی حسین احمدخانی و «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذرد» به کارگردانی غلامرضا عربی نشست و پس از پایان اجراها از بازیگران، کارگردانان و سایر عوامل اجرایی این دو اثر نمایشی نیز قدردانی کرد.

وی پس از پایان اجرای نمایش «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» که این روزها با حضور ۱۱ هنرمند نابینا با استقبال مخاطبان در تالار سایه تئاتر شهر روی صحنه است، گفت: «به سهم خودم از همه بازیگران این نمایش قدردانی می‌کنم. این عزیزان به حدی زیبا و هنرمندانه روی صحنه درخشیدند که بنده به عنوان یک تماشاگر اصلا متوجه نشدم زمان چگونه سپری شد. من امیدوارم از این پس شرایط به گونه‌ای باشد که بتوانیم بار دیگر شما هنرمندان درخشان را در صحنه‌های تئاتر تماشا کنیم که واقعا دراین اجرا کم‌نظیر ظاهر شدید.»

مدیرکل هنرهای نمایشی بیان کرد: «به طورحتم رضا عربی به عنوان کارگردان نمایش، تمرین‌های بسیاری را برای اجرای این نمایش انجام داده و لازم است از او به واسطه این نگاه هنرمندانه قدردانی کنم که توانسته با هنرمندان «زنده‌دل» ما اثری به این درخشانی را در تالار سایه تئاتر شهر خلق کند. من با تمام وجودم به همه شما هنرمندانی که امروز به تماشای هنرنمایی آن‌ها مفتخر بودم می‌گویم که شما شاهکار بودید.»

نظری در بخش پایانی صحبت‌های خود ضمن قدردانی از حضور پرتعداد تماشاگران در اجرای نمایش «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» گفت: «قطعا شما تماشاگران فهیم تئاتر، سرمایه‌های اصلی هنر نمایش هستید. بنابراین امیدوارم طی روزهای باقی مانده از اجرای عمومی نمایش، هرکدام بتوانید تماشای آن را به دیگران توصیه کنید تا طیف بیشتری از مخاطبان آن را ببینند زیرا این نمایش با حضور چنین هنرمندان شریف و نازنینی برای همه ما آموزنده است.»

غلامرضا عربی کارگردان نمایش «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» نیز ضمن قدردانی از حضور تماشاگران و مدیرکل هنرهای نمایشی برای تماشای این نمایش اظهار کرد: «این گروه نمایشی حدود ۹ سال است که فعالیت خود را در عرصه تئاتر آغاز کرده و این نمایش چهارمین اثری است که با حضور هنرمندان نابینا روی صحنه رفته است. ما برای به صحنه بردن این تئاتر سه سال تمرین کردیم. اثری که با بیش از ۳۵ قطعه پرتابل و ۲۵۰ قطعه آکسسوار روی صحنه یکی از سخت‌ترین پروژه‌های بنده در عرصه کارگردانی با حضور هنرمندان نابینا بود. چارچوبی که با قدرت هرچه تمام‌تر از سوی بازیگران روی صحنه اجرا شد. اثری که هنرمندان و اهالی تئاتر می‌دانند که اجرا و انتقال هنرمندانه مفاهیم این نمایشنامه به تماشاگران برای یک بازیگر معمولی بسیار سنگین است و باید یک بازیگر حرفه‌ای باشید که بتوانید چنین دیالوگ‌هایی را روی صحنه اجرا کنید.»

کارگردان نمایش «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» ادامه داد: «اجرایی که طی شب‌های گذشته در تالار سایه تئاتر شهر روی صحنه رفته، محصول هنرنمایی خارق‌العاده ۱۱ بازیگر نابینا روی صحنه است که خوشبختانه با استقبال مخاطبان هم مواجه شده است. البته ما بنا داریم در آینده پروژه دیگری را با حضور ۱۰۰ هنرمند نابینا طراحی کنیم که طبیعتا اجرای چنین نمایشی مستلزم حمایت است. حمایتی که امیدوارم در این شرایط اقتصادی سخت از گروه ما برای اجرای پروژه بعدی گروه انجام شود و ما بتوانیم بار دیگر شاهد هنرنمایی طیف بیشتری از هنرمندان نابینا روی صحنه باشیم.»

براساس این گزارش مدیرکل هنرهای نمایشی قبل از اجرای نمایش «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» همراه با سیدمحمدجواد طاهری رئیس مجموعه تئاتر شهر به تماشای نمایش «مرد» به کارگردانی حسین احمد خانی در تالار قشقایی نشست.

وی پس از پایان اجرای این نمایش نیز با کارگردان و سایر عوامل اجرایی نمایش دیدار و از تلاش آن‌ها برای به صحنه بردن این اثر نمایشی قدردانی کرد.
نمایش «همه چیز می‌گذرد، تو نمی‌گذری» به نویسندگی محمد چرمشیر، کارگردانی غلامرضا عربی و بازی مریم دیهیم‌بخت، ندا سلیمانی، شیما شوری، حمیدرضا کیانی‌خواه، مسیحا موسوی، علی خدایاری، حمیدرضا فلاحی، زهره شعبانی، زهره میرشفیعیان، سهیلا جعفرآبادی، حانیه رستگاری تا روز دوشنبه ۲۲ اسفندماه ساعت ۲۰ در تالار سایه روی صحنه می‌رود. نمایش «مَرد» به نویسندگی و کارگردانی حسین احمدخانی و بازی حسین احمدخانی، فاطمه زمانی و شیوا اربابی تا روز دوشنبه ۲۲ اسفندماه ساعت ۱۸:۱۵ در تالار قشقایی تئاتر شهر میزبان علاقه‌مندان تئاتر است.

منبع: خبر آنلاین
کد مطلب: ۳۶۶۴۰۷
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت