کاری که سیاوش طهمورث می‌خواهد بعد از ۳۰ سال تکرارش کند

سیاوش طهمورث، فروردین امسال تئاتری را که ۳۰ سال پیش روی صحنه برده بود دوباره اجرا می‌کند.

کاری که سیاوش طهمورث می‌خواهد بعد از ۳۰ سال تکرارش کند

او می‌گوید «معرکه در معرکه» تئاتر مورد علاقه‌اش است که ۲۰۰ بار در تهران اجرایش کرد و ۶ ماه در آمریکا روی صحنه بردش. این نمایش همان سال‌ها یک ماه در فرانسه و یک ماه در آلمان اجرا شد.

سیاوش طهمورث، می‌گوید فروردین امسال تئاتری را که ۳۰ سال پیش روی صحنه برده بود دوباره اجرا می‌کند. او می‌افزاید: «اسم این اجرا «معرکه در معرکه» و تئاتر مورد علاقه‌ام است که ۲۰۰ بار در تهران اجرایش کردم و جدای از آن ۶ ماه در آمریکا روی صحنه بردمش. در همان سال‌ها در دهه ۷۰ یک ماه در فرانسه و یک ماه در آلمان اجرا داشتم و کاری موفق و تاثیرگذار بود. بسیار به این متن علاقه دارم چرا که مفاهیم درستی دارد و درست نوشته و کار شده است.»

بازیگر فیلم سینمایی اجاره‌نشین‌ها (داریوش مهرجویی ۱۳۶۵) بیان می‌کند: «این نمایش را از ۷ فروردین در ایرانشهر تالار هنرمندان سالن استاد سمندریان روی صحنه می‌برم و امیدوارم دوستان یاری کنند که این اجرا به نتیجه برسد. این اجرا ۵ بازیگر دارد و خودم هم در آن بازی می‌کنم. ما تا آخرین روز اسفند تمرین کردیم و ۵ روز اول فروردین را به خودمان استراحت دادیم تا پس از آن روی صحنه برویم.»

با وجود آن‌چه سیاوش طهمورث در مورد تاریخ شروع اجرا به ایرنا گفته است، زمان شروع اجرا در سایت فروش بلیت این نمایش از ۱۵ فروردین ذکر شده است. نمایشنامه «معرکه در معرکه» نوشته داود ‌میرباقری است و با طراحی و کارگردانی سیاوش ‌طهمورث، تهیه‌کنندگی وحید ‌لک و بازی سیاوش ‌طهمورث، نسیم ‌ادبی، سیروس ‌سپهری، مجید ‌رحمتی و دنیا ‌فتحی از ۱۵ فروردین، هر شب ساعت ۲۰ و ۱۵ دقیقه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۶۶۲۹
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت