اطلاعیه‌ی تماشاخانه‌ی ایران‌شهر درباره‌ی اظهارات کارگردان نمایش کافه کات

«نمایش کافه کات پس از درخواست‌های حضوری و تماس‌های مکرر جناب آقای حسین کیانی کارگردان محترم نمایش در جدول اجراهای تماشاخانه‌ی ایران‌شهر قرار گرفته است.»

اطلاعیه‌ی تماشاخانه‌ی ایران‌شهر درباره‌ی اظهارات کارگردان نمایش کافه کات

چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت، حسین کیانی کارگردان نمایش کافه کات در رورانس نمایش کافه کات، تماشاگران را مخاطب قرا داد و نسبت به وضع اجرای خود در تئاتر ایرانشهر اعتراض کرد. اعتراض این کارگردان با تیتر «متاسفم برای این سیستم که محافظه کار؛ ترسو؛ دو رو و فریبکار است/ مدیریت تئاتر ایرانشهر همه کاری با این اجرا کرد تا دیده نشود» در خبرآنلاین منتشر شد، تماشاخانه ایرانشهر با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به خبر منتشر شده واکنش نشان داد که در ادامه می‌خوانید:


۱. مدیریت تماشاخانه‌ی ایران‌شهر جدول اجراهای این تماشاخانه را بر اساس تعهدات مدیریت قبلی و همچنین درخواست‌های تازه‌ی گروه‌های تئاتری برای اجرا در نیمه‌ی دوم سال ۱۴۰۱ تا پایان سال ۱۴۰۲ برنامه ریزی کرده است. بر همین اساس نمایش کافه کات پس از درخواست‌های حضوری و تماس‌های مکرر جناب آقای حسین کیانی کارگردان محترم نمایش در جدول اجراهای تماشاخانه‌ی ایران‌شهر قرار گرفته است.
۲. با استناد به مصاحبه‌ی آقای حسین کیانی با خبرنگار خبرگزاری ایسنا با عنوان " حسین کیانی: عصبانی نیستم و گله‌ای هم ندارم" به تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ چند مقطع زمانی از سوی مدیریت تماشاخانه‌ی ایران‌شهر به آقای کیانی و در پاسخ به تقاضای ایشان برای اجرا پیشنهاد می‌شود که در نهایت اجرا در این تاریخ ( اردیبهشت ۱۴۰۲) و در این ساعت (۲۱:۴۵) به انتخاب و پیشنهاد کارگردان محترم تصویب و قرارداد با تهیه کننده‌ی ایشان منعقد گردیده است.

۳. گروه نمایش کافه کات اجراهای خود را با استناد به قرارداد شماره ۱۰۷۵/۲۲ الف مابین تماشاخانه و تهیه‌ کننده‌ی محترم نمایش تا آخرین روز اجرا یعنی تاریخ جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ بدون هیچ دخل و تصرفی از سوی مدیریت تماشاخانه ادامه داده است. بنابراین برخلاف ادعای کارگردان محترم هیچگونه توقیف یا وقفه‌ای در اجرای این نمایش صورت نگرفته است و ضروری می‌دانیم با استناد دوباره به مصاحبه‌ی آقای حسین کیانی با خبرگزاری ایسنا گفته‌ی ایشان در خصوص نکات شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی آورده شود:
"خوشبختانه مسئله‌ی چندانی نداشتیم. موارد جزئی بود که با گفت‌وگو حل شد."
۴. تماشاخانه، خانه‌ی اهالی تئاتر و مخاطبان فرهیخته‌ی آن است و همه‌ی کوشش مدیریت و کارکنان مجموعه‌ی ایران‌شهر در راستای ارائه‌ی خدماتی در خور شان به گروه‌های محترم و مخاطبان تئاتر است. از این رو امیدواریم گروه‌های عزیز تئاتر نیز همانگونه که تا کنون بوده است بتوانند با تمرکز بر خود تئاتر و نه پرداختن به حواشی کذب و انتشار تهمت و افترا، به مخاطبان فرهیخته‌ی تئاتر احترام بگذارند.

منبع: خبر آنلاین
کد مطلب: ۳۶۷۸۸۵
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت