بزرگداشت یکی از گنجینه‌های هنر ایران برگزار شد

همزمان با اولین اجرای نمایش «کتابخورها» بزرگداشتی برای کریم اکبری مبارکه به دلیل سال‌ها تلاشش برای ساخت آثار هنری برای کودکان و نوجوانان برگزار شد.

بزرگداشت یکی از گنجینه‌های هنر ایران برگزار شد

در این برنامه که عصر روز چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه در تالار هنر برگزار شد، کاظم نظری، مدیر کل هنرهای نمایشی، ناصر آویژه، عضو شورای انتخاب آثار تالار هنر و مجید قناد حضور داشتند.

در آغاز  امین اکبری نسب، سرپرست تالار هنر از اکبری مبارکه، به عنوان گنجینه‌ای برای هنر نمایش این سرزمین‌مان یاد کرد و گفت: و حیف که ایشان این چنین زود از بین ما رفتند.

او با اشاره به حضور اکبری مبارکه در تالار هنر یادآوری کرد: ایشان سال‌ها عضو شورای تالار هنر بودند و همواره نام‌شان در این تالار به نیکی یاد می‌شود و امیدواریم در آینده، نکوداشت برای هنرمندانی که در قید حیات هستند، برپا شود.

اکبری نسب همچنین اظهار امیدواری کرد که به واسطه اسم کریم اکبری مبارکه، نمایش «کتابخورها» در تالار هنر، کاری موفق و پر تماشاگر بشود.
سپس ناصر آویژه در سخنان کوتاهی خطاب به کودکان حاضر در سالن گفت: امروز قرار است از مردی یاد کنیم که خیلی بزرگ بود و حالا از بین ما رفته و در آسمان‌هاست.
او ادامه داد: باید از کسانی که در کنار ما هستند، قدردانی کنیم و امیدوارم یاد بگیریم به بزرگترهای‌مان احترام بگذاریم و قدرشان را بدانیم چون وقتی رفتند، سال‌ها زمان می‌برد تا زمانه، مانند آنان بیاورد.
در ادامه کاظم نظری، مدیر کل هنرهای نمایشی نیز طی سخنانی، خطاب به کودکان گفت: بچه‌های عزیز  استادی که امروز از او یاد می‌کنیم، خیلی بزرگ بود و برای تئاتر کودک خیلی زحمت کشید و عمر خود را برای تئاتر کودک و نوجوان گذاشت و ساعت‌ها برای ارتقای آثار نمایشی، با گروه‌ها صحبت می‌کرد.
سپس مجید قناد در سخنانی با اشاره به علاقه اکبری مبارکه به کودکان و نوجوانان، خطاب به کودکان حاضر در سالن یادآوری کرد: ما با هم لیسانس گرفتیم و با هم در تلویزیون کار می‌کردیم. سال ۶۲ من و ایشان در تلویزیون تئاتری کار کردیم و بچه‌های نوجوان در آن بازی می‌کردند. حالا آن بچه‌ها بزرگ و موفق شده‌اند.
او ادامه داد: آقای کریم اکبری مبارکه عاشق بچه‌ها بود و همیشه نگاهی سرشار از محبت به کودکان داشت. الان بسیاری از حاضران در سالن خاطراتی شیرین از ایشان دارند و خیلی از دانشجویان برای کار هنری‌شان از ایشان راهنمایی گرفتند.
قناد سپس با بچه‌های حاضر در سالن برای دقایقی بازی کرد.
در این برنامه با حضور مجید قناد، نظری و کاظم بلوچی از ناصر آویژه قدردانی شد. 

آویژه سال‌ها پیش برای اجرای نمایش «کتابخورها» از گروه اجرایی این اثر نمایشی حمایت کرده بود و اعضای این گروه همزمان با اولین شب دور جدید اجرای نمایش خود از او قدردانی کردند. 
در ادامه تیزری درباره اکبری مبارکه پخش شد و سپس نمایش «کتابخورها» روی صحنه رفت.

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۷۳۵۶۰
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت