چه بر سر مجسمه آسیب دیده «جلال آل‌احمد» آمد؟

سرنا_مجسمه زنده‌یاد جلال‌ آل احمد که در ابتدای بزرگراهی به همین نام در تهران نصب شده بود، دو سال است که دچار آسیب شده و هنوز هم سر جای اصلی خود بازگردانده نشده است.

محمدحسین دانایی، خواهرزاده زنده‌یاد جلال آل احمد، نویسنده نامدار معاصر با ارسال یادداشتی از مفقود شدن یا به سرقت رفتن مجسمه مرحوم آل‌احمد که در ابتدای بزرگراه جلال آل‌احمد در تهران نصب شده بود، خبر داد و از مسوولان پرسید: «مجسمه آل‌احمد کجاست؟»

در همین راستا با حضور در محل و با پرس‌ و جو از کسبه و راننده‌های خطی که سال‌ها در این منطقه کار می‌کنند، مطلع شدیم که پس آنکه این مجسمه در جریان اتفاقات آبان ۹۸ آسیب دید و از بین رفت، تاکنون مجددا بازسازی و نصب نشده است.

یکی از کسبه محل می‌گوید که در شلوغی‌های سال ۹۸ این مجسمه دچار آسیب شد و افتاد و تاکنون هم هنوز جای آن خالی مانده است. یکی از راننده تاکسی‌هایی که به گفته خودش بیش از ۱۰ سال است در این خط کار می‌کند، عنوان می‌کند که این مجسمه در سال ۹۸ دچار آسیب شدید شد و حتی آتش گرفت.

در همین راستا در تماس با برزین ضرغامی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری که این روزها خودش و خانواده اش درگیر ویروس کرونا هستند، وضعیت مجسمه جلال و امکان نصب مجدد آن را جویا شد که این مقام مسوول اعلام کرد بعد از انجام تحقیقات، اطلاعات مشخصی را در این زمینه در اختیار ما قرار می دهد.

منبع: ایسنا

کد مطلب: ۲۰۴۰۵۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت

پیشنهاد سردبیر