حراج طراحی‌های اولیه پروژه پوشاندن «طاق پیروزی»

سرنا_طراحی‌های «کریستو» برای اجرای پروژه پوشاندن «طاق پیروزی» در یک حراجی به مزایده گذاشته می‌شوند.

مسوولان شهر پاریس در ماه «ژوئن» اعلام کردند پروژه هنری طراحی‌شده توسط «کریستو ولادیمیروف جاواچف» که در آن «طاق پیروزی» با پارچه و طناب پوشانده می‌شود در سپتامبر پیش‌رو اجرا خواهد شد. اکنون «ساتبیز» از برنامه فروش طراحی‌های اولیه «کریستو» برای این پروژه هنری خبر داده است.

این حراجی که تحت عنوان «آخرین اثر کریستو» برگزار خواهد شد، ۲۵ طراحی مربوط به پروژه چیدمان «طاق پیروزی» را به مزایده می‌گذارد.

این آثار همچنین در شعبه پاریس این حراجی از هفدهم سپتامبر تا سوم اکتبر همزمان با اجرای این پروژه هنری به نمایش گذاشته خواهند شد.

این طراحی‌ها با قیمت‌های مختلفی از ۱۵۰هزار دلار تا ۲.۵ میلیون دلار ارائه خواهند شد. سود حاصل از فروش این آثار به بنیاد «کریستو و ژان کلود» اهدا می‌شود.

«کریستو» در طول فعالیت خود اغلب طراحی‌های اولیه پروژه‌های هنری خود را به منظور تامین بودجه لازم برای اجرای پروژه‌های هنری پرهزینه به فروش می‌رساند. بودجه ۱۴ میلیون یورویی پروژه «طاق پیروزی» نیز با استفاده از فروش طراحی‌های او تامین می‌شود. پروژه «طاق پیروزی» قرار بود در آوریل گذشته اجرا شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.

«کریستو و ژان کلود» بیشتر برای بسته‌بندی کردن موقتی ساختمان‌ها و سازه‌های مشهور شناخته می‌شوند.

منبع: ایسنا

کد مطلب: ۲۱۴۰۰۰
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت

پیشنهاد سردبیر