آثار هنری از جنس زباله‌های غیرقابل بازیافت + عکس

«هنر پسماند صفر» عنوان نمایشگاه هنری در آلمان است که آثار آن با زباله‌های غیر قابل بازیافت ساخته شده‌اند.

«هنر پسماند صفر» عنوان نمایشگاه هنری در آلمان است که آثار آن با زباله‌های غیر قابل بازیافت ساخته شده‌اند. هدف این نمایشگاه که با استقبال کم‌نظیری در آلمان مواجه شده است، جلب توجه عموم مردم به آثار مخرب تولید زباله‌های غیرقابل بازیافت و تاثیر آن بر روی محیط‌زیست است. این نمایشگاه قرار است در ایستگاه‌های قطار سراسر آلمان برگزار شود.

نمایشگاه «هنر پسماند صفر» که در حال حاضر در ایستگاه مرکزی قطار هاله برگزار شده است، قصد دارد تا آگاهی عمومی از آثار مخرب زباله‌های غیرقابل بازیافت را افزایش دهد. «ناتالی لوشکا» از مسئولان شرکت راه‌آهن آلمان درباره برگزاری نمایشگاه در ایستگاه‌های قطار گفت: ما می‌خواهیم توجه عموم مردم را به مشکل بزرگ تولید زباله‌های غیرقابل بازیافت جلب کنیم. این امر در آینده‌ای نزدیک به یک معضل بزرگ محیط‌زیستی در سطح جهان بدل خواهد شد.

آثار هنری از جنس زباله‌های غیرقابل بازیافت / عکس

«هرمان بنکه» مجسمه‌ساز اهل زاکسن-آنهالت از جمله هنرمندانی است که در این نمایشگاه شرکت کرده. این هنرمند درباره شرکت در نمایشگاه «هنر پسماند صفر» گفت:من برای خلق اثرم، از شرایط آفریقا الهام گرفتم. در آنجا نه تنها بسیاری از زباله‌های صنعتی آلودگی ایجاد کرده، بلکه زباله‌های بخش خصوصی و خانه‌ها نیز دردسرساز شده است. به نظر من مسئله زباله در سراسر جهان، یک مشکل سیستماتیک است.

او معتقد است که برگزاری نمایشگاه‌های هنری و رویدادهای فرهنگی می‌تواند تاثیر بیشتری در آگاه‌سازی عمومی داشته باشد. این هنرمند آثار به نمایش در آمده در نمایشگاه «هنر پسماند صفر»، شرکت‌کنندگان را از عواقب خطرناک استفاده از زباله‌های غیرقابل بازیافت آگاه و آن‌ها را ترغیب می‌کند تا به حفظ محیط‌زیست بیشتر توجه کند.

منبع: فارس

کد مطلب: ۳۵۳۷۶۹
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت