ماجرای زندگی پیرترین فرد دنیا که ونگوگ را دیده بود

ژان کالمنت یکی از آن معدود انسان هایی بود که بیش از ۱۰۰ در این دنیا زندگی کردند. رسیدن به این سن چنان اتفاق نادری است که شکاک ها ممکن بودنش را باور ندارند.

بعضی از آن ها حتی این نظریه را مطرح کردند که کالمنت فوت کرده و دخترش تا پایان عمرش خودش را او جا زده بود. این نظریه چه درست باشد و چه غلط، ماجرای زندگی ژان کالمنت ارزش یک بار خواندن را دارد.

زنی که ۱۲۲ سال زندگی کرد

ژان کالمنت در سال ۱۸۷۵ در شهر آرل ِ فرانسه به دنیا آمد. در آن زمان امید زندگی در میان زنان ۴۵ سال بود. اما کالمنت توانست تقریباً سه برابر بیشتر زندگی کند و در وصف زندگی او هر چیزی می توان گفت جز کسل کننده بودن.

کالمنت حتی مدعی بود ونسان ونگوگ، نقاش برجسته را در یک فروشگاه لوازم نقاشی دیده بود. کالمنت که در آن زمان ۱۳ سال داشت در آن فروشگاه به همسر آینده اش کمک می کرد. جالب آنکه ونگوگ حس خوبی از خود در کالمنت ایجاد نکرده بود. کالمنت می گفت ونگوگ زشت بود، بوی خوبی نمی داد و بی ادب بود.

عمری طولانی؛ موهبت یا نفرین

در سال ۱۸۹۸ کالمنت صاحب یک دختر شد که نامش را ایوان گذاشتند. متأسفانه ایوان در سال ۱۹۳۴ از دنیا رفت و همسر و پسر ۷ ساله ی خود را تنها گذاشت. کالمنت و همسرش، نوه شان که فرناند نام داشت را خودشان بزرگ کردند. در سال ۱۹۴۲ کالمنت عزادار یکی دیگر از عزیزانش شد؛ این بار همسرش. ممکن است بگویید زندگی طولانی او یک نفرین بوده چون او از بیشتر نزدیک ترین اقوامش بیشتر عمر کرد. در سال ۱۹۶۳ او هم نوه و هم داماد خود را از دست داد.

در سال ۱۹۸۸، کالمنت در سن ۱۱۲ سالگی پیرترین فرد دنیا شناخته شد. این عنوان اندکی بعد به زن دیگری رسید اما در سال ۱۹۹۱ به دنبال مرگ این زن، این عنوان دوباره به کالمنت بازگشت. او در آن زمان ۱۱۶ سال داشت و تا ۱۲۲ سالگی زندگی کرد.

بعضی ها باور ندارند که می شود اینقدر عمر کرد

قابل درک است که بعضی ها عقیده داشته باشند که ممکن نیست تا چنین سن بالایی زندگی کرد. اما گروهی از محققان تأیید کردند کالمنت واقعاً همان کسی بود که ادعا می کرد.

کالمنت جسم و روحی قوی داشت و حتی در سن بالا صبح ها ساعت ۶:۴۵ از خواب برمی خاست و ورزش های سبک می کرد.

منبع: روزیاتو

کد مطلب: ۳۵۴۴۴۷
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت