ماجرای دنباله‌دار حمله به موزه‌ها؛ پس از مونالیزا نوبت یادگارهای یونان باستان شد

کمتر از یک هفته از حمله به تابلوی مونالیزا با کیک خامه‌ای (!) این بار یک مرد جوان به موزه هنر دالاس حمله کرد و آثار هنری و چند یادگار تاریخی از یونان باستان را تخریب کرد.

این جوان ۲۱ ساله که برایان هرناندز نام دارد، ابتدا با یک صندلی فلزی ورودی شیشه‌ای موزه را شکست و سپس کلکسیون آن را هدف قرار داد. از جمله اشیایی که در جریان این حمله آسیب دیدند می‌توان به یک کوزه یونانی متعلق به قرن ششم پیش از میلاد، یک ظرف سرامیکی برای نگهداری از مایعات و یک جعبه یونانی از ۴۵۰ سال قبل از میلاد اشاره کرد.

به گفته ماموران پلیس هرناندز همچنین یک ظرف ظریف از دوران یونان باستان را که به تصاویر نبرد هرکول با شیر نمیان مزین بود، نیز تخریب کرده است. چند شی کوچک از کلکسیون این موزه نیز خسارت‌های جزئی دیدند.  

موزه دالاس با انتشار یک بیانیه درباره این حادثه گفت: اگرچه از این حادثه شوکه و ناراحت شدیم اما خدا را شاکریم که هیچکس آسیب ندید. امنیت کارکنان و بازدیدکنندگانمان و مراقبت و حفاظت از آثار هنری که تحت سرپرستی ماست، اولویت اول این موزه است.

ماجرای دنباله‌دار حمله به موزه‌ها؛ پس از مونالیزا نوبت یادگارهای یونان باستان شد هرناندز ابتدا با یک صندلی فلزی ورودی شیشه‌ای موزه را شکست و سپس کلکسیون آن را هدف قرار داد

هرناندز به جرم خود اعتراف کرده و در حال حاضر به جرم آسیب مجرمانه در زندان دالاس کانتی بازداشت است.

یکی از ماموران حراست موزه از قول هرناندز به پلیس گفته است که این جوان پس از این که از دست نامزدش ناراحت شده، راه خود را به موزه باز کرده و دست به تخریب زده است!

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۰۱۸۸
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت