افتتاح موزه ملی جدید نروژ پس از هشت سال

موزه ملی جدید نروژ که محل نگهداری از تابلوی «جیغ» ادوارد مونک خواهد بود، شنبه آینده پس از ۸ سال افتتاح می‌شود.

این موزه که ۶۵۰ میلیون دلار پول و ۸ سال زمان صرف ساخت آن شده، خانه یک نمایشگاه دائمی از هنر اعصار است که آن را در ردیف برخی از بزرگترین موزه‌های جهان قرار می‌دهد.

موزه ملی نروژ که توسط کلاوس شوورک (Klaus Schuwerk)، معمار آلمانی، طراحی شده و در شهر اسلو قرار دارد، کلکسیون پنج موزه هنر و طراحی نروژ را زیر یک سقف جمع کرده است.

این موزه با ۱۳ هزار متر مربع فضای نمایشگاهی و ۶ هزار ۵۰۰ اثر هنری، از جمله تابلوی جیغ ادوارد مونک ، بزرگترین موزه در کشورهای نوردیک خواهد بود و در ردیف موزه گوگنهایم در بیلبائو اسپانیا یا موزه ملی آمستردام قرار می گیرد.  

موزه ملی جدید نروژ با مصالحی ساخته شده تا برای چند قرن سرپا بماند و به گونه ای طراحی شده است تا مصرف انرژی آن بهینه سازی شده و انتشار گارهای گلخانه‌ای از آن به حداقل برسد.  

افتتاح موزه ملی جدید نروژ پس از هشت سال

تالار این موزه که برای نمایشگاه‌های موقت مورد استفاده قرار خواهد گرفت، کار خود را با نمایشگاه I Call It Art آغاز به کار می‌کند، شامل آثاری از هنرمندانی نروژی که روی موضوعاتی چون هویت، حس تعلق، ملیت و دمکراسی کار می کنند.

از دیگر نمایشگاه‌های برنامه‌ریزی شده برای این موزه می‌توان به نمایشگاه آثار مارک روتکو ، هنرمند انتزاعی، و فریدا کالو ، نقاش سورئالیست مکزیکی، اشاره کرد که هر دو در سال ۲۰۲۴ برپا خواهند شد.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۰۲۳۸
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت