جایزه‌ هنرهای تجسمی ۲۰۲۲ فلوشیپ آلپاین به هنرمند ایرانی رسید

آرمین امیریان هنرمند عکاس ایرانی برنده جایزه‌ هنرهای تجسمی ۲۰۲۲ فلوشیپ آلپاین بریتانیا شد.

آرمین امیریان هنرمند عکاس جوان در آخرین حضور جهانی خود، توانست با عکس «قیاس» جایزه هنرهای تجسمی ۲۰۲۲ فلوشیپ آلپاین بریتانیا را از آن خود کند.

فلوشیپ آلپاین به صورت سالانه برگزار می‌شود اما به دلیل بیماری کرونا، دوره قبلی آن سال ۲۰۱۹ برگزار شده بود. این رویداد ماه آگوست ۲۰۲۲ مصادف با مرداد ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

عملکرد فلوشیپ به این صورت است که هنرمند و اثرش را در یک سال مورد بررسی قرار می‌دهد و از او برای برگزاری نمایشگاه حمایت می‌کند و به او جایزه‌ای تعلق می‌گیرد.

جایزه‌ هنرهای تجسمی ۲۰۲۲ فلوشیپ آلپاین به هنرمند ایرانی رسید

بنیاد آلپاین که با هدف کشف استعدادهای نوظهور و ایده‌های ناب، از هنرمندان و مؤلفان پیش‌رو در هنر، ادبیات و فلسفه حمایت می‌کند، در جدیدترین دوره‌ی خود از میان دو هزار شرکت‌کننده، آرمین امیریان و اثر وی را به عنوان یکی از دو برنده‌ی اصلی جایزه و هنرمند منتخب سال ۲۰۲۲ بنیاد آلپاین انگلستان معرفی کرد.

این فلوشیپ با همکاری مرکز هانا آرنت آمریکا، در گردهمایی و نشست سالانه‌ای که در تابستان برگزار می‌شود، امسال با موضوع «آزادی» نگاه‌های تازه به این مفهوم، به جهان پیرامون انسان و تأثیر اعمال ما بر چگونگی شکل‌گیری زندگی در عصر حاضر را به چالش خواهد کشید.

منبع: مهر
کد مطلب: ۳۶۰۴۳۰
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت