حراج تهران برگزار نمی شود

علاوه بر تاثیر ناآرامی‌ها و جو اجتماعی موجود، شرایط اقتصادی و ارزی کشور نیز ظاهرا در زمینه تمایل خریداران و فروشندگان آثار هنری بی‌تاثیر نبوده

حراج تهران برگزار نمی شود

مدتی بود که زمزمه‌هایی مبنی بر برگزار نشدن هفدهمین دوره‌ی حراج تهران شکل گرفته بود . زمزمه‌هایی میان برخی مدیران گالری نیز به گوش می‌رسید که این رویداد اقتصادی ـ هنری برگزار نخواهد شد.
در کاتولوگ دوره‌ی قبلی حراج تهران اشاره شده که دوره‌ی بعدی این رویداد، دی‌ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد. این درحالی است که هنوز کاتولوگ هفدهمین دوره‌ی حراج تهران منتشر نشده .

 علت اصلی  برگزارنشدن حراج تهران ، تعطیلی نمایشگاه های تجسمی است. گالری ها به جز هنرمندان شناخته شده و آن هم به صورت محدود، خرید و فروشی نداشته‌اند و تعطیلی این مراکز اصلی بازار هنرهای تجسمی، زمینه را برای تعطیلی حراج تهران فراهم کرده .  

علاوه بر تاثیر ناآرامی‌ها و جو اجتماعی موجود، شرایط اقتصادی و ارزی کشور نیز ظاهرا در زمینه تمایل خریداران و فروشندگان آثار هنری بی‌تاثیر نبوده است.

از آنجا که مجوز برگزاری حراج از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدت سه ماه اعتبار دارد و بستر قانونی به تعویق انداختن آن نیز وجود دارد، به نظر می‌رسد زمان برگزاری دور جدید حراج تهران، به باز شدن گالری‌ها و جریان اقتصاد هنر بستگی دارد.

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۴۸۴۸
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت