وزیر فرهنگ در بازدید از «تجسمی فجر»؛

خرید آثار تجسمی درکمیسیون فرهنگی دولت تصویب شد/تاکیدبر اقتصاد هنر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از نمایشگاه آثار پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، از مصوب شدن خرید آثار تجسمی در کمیسیون فرهنگی دولت خبر داد.

خرید آثار تجسمی درکمیسیون فرهنگی دولت تصویب شد/تاکیدبر اقتصاد هنر

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز جمعه ۲۱ بهمن ماه از نمایشگاه آثار پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در مؤسسه صبا فرهنگستان هنر بازدید کرد.

محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالرضا سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی، سیدعباس میرهاشمی دبیرکل پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، تعدادی از دبیران و داوران جشنواره و هنرمندان تجسمی نیز وزیر ارشاد را در این بازدید همراهی کردند.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از بازدید از آثار نمایشگاه، در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره جشنواره هنرهای تجسمی فجر سخن گفت.

وی، آثار پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر را آثار فاخر و ارزشمندی خواند و گفت: بر اساس گزارش‌های رسیده از هنرمندان پیشکسوت و داوران و خبره‌های هنرهای تجسمی، در این دوره از جشنواره آثار ارزشمندتری نسبت به سال‌های گذشته به دبیرخانه رسیده و در نمایشگاه آثار منتخب ارائه شده‌اند. همچنین در این دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر، هنرمندان جدیدی به این عرصه معرفی شدند و فضای جشنواره که یک فضای رقابتی هم برای انتخاب بهترین‌ها و هم برای معرفی چهره‌های جدید در این حوزه‌ها است. امیدواریم ما هم بتوانیم به حضور مؤثر هنرمندان در عرصه تجسمی کمک کنیم.

اسماعیلی در مورد برنامه‌های وزارتخانه مطبوعش برای حضور حداکثری هنرمندان در دوره‌های آینده جشنواره «تجسمی فجر» بیان کرد: همکاران من در معاونت هنری و مرکز هنرهای تجسمی این مبحث را پیگیری می‌کنند، چراکه این موضوع شامل چند بخش می‌شود؛ بخشی از آن به «اقتصاد هنر» مربوط است که بسیاری از هنرمندان، بخش اعظم ایده‌هایشان را از همین نمایشگاه‌ها و آثار دریافت می‌کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: هم اکنون بحث خرید آثار تجسمی را در کمیسیون فرهنگی دولت به تصویب رسانده‌ایم که انشاالله در صحن دولت نیز به تصویب برسد تا فضای جدیدی برای رونق فعالیت‌های هنرهای تجسمی فراهم شود.

نمایشگاه آثار منتخب پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ۷ بهمن ماه آغاز به کار کرد و تا ۲۸ بهمن همه روزه به جز روز ۲۲ بهمن ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در این مؤسسه به نشانی خیابان ولی‌عصر (عج)، نرسیده به خیابان طالقانی، فرهنگستان هنر میزبان علاقه‌مندان است.

مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ۵ اسفندماه برگزار خواهد شد.

منبع: مهر
کد مطلب: ۳۶۵۷۸۳
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت