هنرمند نقاش درگذشت

احمد خلیلی‌فرد هنرمند پیشکسوت نقاش که در بستر بیماری بود، صبح امروز ۱۴ اردیبهشت ماه درگذشت.

هنرمند نقاش درگذشت

احمد خلیلی‌فرد هنرمند باسابقه نقاشی که مدتی در بستر بیماری بود، صبح امروز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه دار فانی را وداع گفت.

 

زنده‌یاد احمد خلیلی‌فرد متولد ۱۳۳۹ سنندج، دارنده مدرک کارشناسی نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا، کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه تربیت مدرس و عضو هیأت علمی دانشگاه سوره بود.

 

هنرمند نقاش درگذشت/ اسب‌ها، ماهی‌ها، پروانه‌ها و پرندگان خلیلی‌فرد در غم خالقشان نشستند

در پی درگذشت زنده‌یاد خلیلی‌فرد، عبدالرضا سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیامی درگذشت زنده‌یاد استاد احمد خلیلی‌فرد، هنرمند برجسته و نام‌آشنای عرصه هنرهای تجسمی را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

 

«انا لله و انا الیه راجعون

با نهایت تالّم و تأثر، خبر درگذشت هنرمند شایسته و توانای عرصه هنرهای تجسمی کشور، زنده‌یاد احمد خلیلی‌فرد را دریافت کردم.

این هنرمند فقید و گرانقدر، ازجمله مفاخر درخشان و صاحب‌سبک سپهر هنرهای تجسمی و خاصه هنر نقاشی بود که در طول حیات پربار خود، میراث هنری نفیس و ماندگاری را به یادگار گذاشت.

آثار زنده‌یاد خلیلی‌فرد، جملگی از دلبستگی و ارادت قلبی عمیق آن مرحوم به آستان نورانی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) حکایت دارند که می‌توانند تا سالیان متمادی الهام‌بخش پویندگان وادیِ هنر متعهد به حقیقت قرار گیرند.

اینجانب ضمن ابراز همدردی با خانواده ارجمند و دلبستگان این هنرمند فرهیخته، فقدان جانکاه زنده‌یاد خلیلی‌فرد را به کلیه اعزه سوگوار و جامعه هنرهای تجسمی کشور تسلیت و تعزیت عرض نموده و از پیشگاه خالق رحمان برای آن فقید سعید، رحمت، مغفرت و علوّ درجات را مسئلت می‌نمایم.»
منبع: مهر
کد مطلب: ۳۶۷۵۱۶
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت