نقاشی غارت‌شده را از حراجی بیرون آوردند

مقام‌های ژاپن یک تابلو نقاشی که در دوران نازی‌ها ربوده شده بود را پس از حذف آن از یک حراجی به لهستان بازگرداندند.

نقاشی غارت‌شده را از حراجی بیرون آوردند

یک تابلو نقاشی قرن شانزدهمی که توسط نازی‌ها در جریان جنگ جهانی دوم غارت شده بود از ژاپن به لهستان بازگردانده شد.

این اثر هنری باروک که «مریم مقدس و کودک» نام دارد به هنرمند ایتالیایی به نام «آلساندرو تورچی» منسوب است. مقام‌های لهستان این نقاشی را سال گذشته در یکی از حراجی‌های توکیو شناسایی کردند و این اثر هنری پیش از آنکه به فروش برسد از حراجی حذف شد. مالک این تابلو نقاشی که ناشناس باقی مانده است،‌ توافق کرده که بی‌ قید و شرط این اثر هنری را به لهستان بازگرداند.

این تابلو نقاشی در جریان مراسمی که در سی و یکم مه در سفارت لهستان در پایتخت ژاپن برگزار شد به مقام‌های لهستان تحویل داده شد. اثر مذکور جدیدترین مورد از حدود ۶۰۰ اثر هنری است که توسط نازی‌ها غارت شده است و در جریان تلاش‌های مقام‌های لهستان به این کشور بازگردانده شده است. این تابلو نقاشی نخستین موردی است که از ژاپن به لهستان تحویل داده می‌شود.

بر اساس تحقیقاتی که درباره تاریخچه این نقاشی اثر «تورچی» انجام شده است،‌ مشخص شد که این نقاشی در طول جنگ از کاخی واقع در پژوورسک خارج شده و به آلمان منتقل شده است.

از قرار معلوم این تابلو نقاشی در فهرست ۵۲۱ مورد از ارزشمندترین آثار هنری نازی‌ها قرار داشت که در فاصله ۱۹۳۹ تا ۱۹۴۵ و در طول اشغال این لهستان غارت شده است.

نخستین شواهد درباره تاریخچه تابلو نقاشی «مریم مقدس و کودک» به کاخ «Henryk Lubomirski» واقع در «پژوورسک» می‌رسد. یکی دیگر از مالکان پیشین این نقاشی نیز یک اشراف‌زاده لهستانی بود که این اثر هنری را در یکی از سفرهاش به ایتالیا در فاصله ۱۷۷۲ تا ۱۷۹۷ خریداری کرده بود.

این تابلو نقاشی به زودی در یکی از موزه‌های لهستان به نمایش گذاشته خواهد شد.

منبع: آرت نت
کد مطلب: ۳۶۸۱۶۹
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت