داریوش زمانی درگذشت

رئیس انجمن مفاخر معماری ایران ضمن تایید خبر درگذشت داریوش زمانی یکی از اعضای این انجمن، به بخشی از فعالیت‌های او در زمینه معماری اشاره کرد.

داریوش زمانی درگذشت

علیرضا قهاری ضمن تایید خبر درگذشت داریوش زمانی اظهار کرد: داریوش زمانی از اعضای انجمن مفاخر ایران بود که اغلب فعالیت خود را در ایتالیا انجام داده بود. او متولد ۱۳۲۳ بود و سال ۱۳۵۵ دکترای معماری خود را از دانشگاه رم ایتالیا دریافت کرده بود. 

رئیس انجمن مفاخر معماری ایران ادامه داد: داریوش زمانی در سال ۱۳۵۷ در آزمون صلاحیت حرفه معماری در ایتالیا شرکت کرده و پذیرفته شده بود. علاوه بر عضویت انجمن مفاخر معماری ایران، عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، عضو جامعه مهندسان مشاور ایران و عضو انجمن صنفی مهندسان مشاور معمار و شهرساز نیز بود. 

او گفت: داریوش زمانی از سال‌های ۱۳۴۸ تا ۱۳۵۸ در رم و راونا به صورت حرفه‌ای فعالیت کرده بود و از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۶ نیز عضو کمیته بررسی و ارزیابی تحقیقات علمی فنی مرکز تحقیقات وزارت مسکن و شهرسازی الجزایر بود. 

قهاری با اشاره به فعالیت‌های این معمار فقید که هفته گذشته در سکوت خبری درگذشت، اظهار کرد: داریوش زمانی در زمینه طراحی خانه و مجتمع‌های مسکونی، طراحی شهری و خدمات شهری، مجتمع‌های پزشکی، مجتمع‌های توریستی، مراکز تجاری، اداری و فرهنگی در ایتالیا، بورکینافاسو، الجزایر، بندر چارک، قشم، کنگ، لنگه، لارستان، بوشهر، بندر عباس، شیراز، اصفهان، تهران و کناره شمالی فعالیت کرده بود. او همچنین مقالاتی را در زمینه شهر و معماری ارائه کرده بود و در مسابقات بین‌المللی و ملی بسیاری شرکت داشت. 

 

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۹۶۹۷
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت