ویدیوی حیرت‌انگیز از رقص روبات‌های بوستون داینامیکس، به‌مناسبت آغاز سال 2021، با ترانه‌ی "Do You Love Me/ ویدئو

سرنا_به زودی بسیاری از مشاغل انسان‌‌ها توسط ربات‌ها تصاحب خواهد شد. اگر کمی از دنیای رسانه‌های سرگرمی‌محور فاصله بگیریم و منطقی‌تر به ربات‌ها نگاه کنیم بدون شک مزایای بسیار زیاد آن‌ها قابل درک‌تر خواهد شد.

فیلم‌های هالیوودی، بازی‌های ویدئویی و کتاب‌های علمی تخیلی معمولا ربات‌ها را موجودات خطرناکی توصیف می‌کنند که ممکن است در آینده امنیت تمام بشر را به خطر بیاندازند. حتی برخی ادعا می‌کنند به زودی بسیاری از مشاغل انسان‌‌ها توسط ربات‌ها تصاحب خواهد شد. اگر کمی از دنیای رسانه‌های سرگرمی‌محور فاصله بگیریم و منطقی‌تر به ربات‌ها نگاه کنیم بدون شک مزایای بسیار زیاد آن‌ها قابل درک‌تر خواهد شد.

به‌گزارش فارنت، با شیوع همه‌گیری ویروس کرونا برخی از بیمارستان‌های پیشرفته جهان تلاش کردند تا از ربات‌ها برای خدمات‌دهی به بیماران استفاده کنند تا جان پرستاران کم‌تری در خطر باشد. و یا پهپاد سوخت‌رسان بوئینگ که نیاز به حضور انسان در فرایند سوخت‌رسانی به جنگنده‌ها را کمتر می‌کند.

ربات‌های بوستون داینامیکس حالا در رقص رباتیک نیز ماهر شده‌اند!

ربات‌های بوستون داینامیکس نیز که در گذشته ویدئوهای پارکور آن‌ها بسیار پربیننده شده بود حالا همراه با هم در حال رقصیدن با آهنگ "Do You Love Me" مشغول هستند. این اولین بار نیست که ویدئو رقص رباتیک خانواده ربات‌های بوستون داینامیکس وایرال می‌شود.

رقص رباتیک خانواده ربات‌های بوستون داینامیکس

در سال 2018 نیز این ربات‌ها با آهنگ معروف Uptown Funk نیز رقصیده بودند. مقایسه این دو ویدئو رقص رباتیک در کنار هم این نکته را نشان می‌دهد که ربات‌های این شرکت در طول این دو سال چقدر در رقصیدن حرفه‌ای‌تر شده اند.

رقص رباتیک این ربات‌ها در سال 2018 کاملا چشم‌نواز بود اما مشخص است برنامه‌ریزی و عملکرد ربات‌های بوستون دینامیکس کاملا پیشرفته‌تر و انسانی‌تر شده است.

این ویدئو در پایان سال 2020 که سال نسبتا شلوغی برای بوستون دینامیکس بوده منتشر شده است. حدود 80 درصد سهام این شرکت به تازگی توسط هیوندای خریداری شده و حالا هیوندای سومین مالک این شرکت در تنها یک دهه گذشته است.

جالب است بدانید ربات اسپات نیز (که در ویدئو رقص ربات‌ها نیز حاضر است و اسکلت‌بندی مانند سگ دارد) با قیمتی حدود یک میلیارد و هشتصد و پنجاه میلیون تومان (74500 دلار) رسما فروش خود را آغاز کرده است!

منبع: کافه سینما

کد مطلب: ۱۸۶۶۶۴
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت

پیشنهاد سردبیر