جشن تولد رادیو برگزار می‌شود

سرنا_هشتاد و یکمین سالگرد رادیو در ایران با حضور مجازی پیشکسوتان و دوستداران رادیو جشن گرفته خواهد شد.

«جشن ارمغان اردیبهشت» روز شنبه، چهارم اردیبهشت ماه از ساعت ۲۱ در صفحه‌ی اینستاگرام سرزمین هنر برگزار می شود.

علیرضا دباغ ـ دبیر برگزاری پنجمین جشن ارمغان اردیبهشت ـ اعلام کرد: رادیو اولین رسانه‌ی فراگیر مردمی در ایران، هشتاد و یک ساله می‌شود و ما همچون سال‌های قبل درصدد برگزاری جشن تولد رادیو در ایران هستیم. سال‌های قبل این جشن در فرهنگسرای ارسباران با حضور دوستداران رادیو و نسل جدید و قدیم این رسانه برگزار می‌شد اما سال گذشته با فراگیری کرونا در جهان مجبور به برگزاری آن به صورت مجازی شدیم.

او افزود: متأسفانه با شیوع پیک چهارم کرونا در ایران، اردیبهشت ۱۴۰۰ برای حفظ آیین‌نامه‌های بهداشتی از اجرای حضوری این برنامه معذوریم و این جشن را در فضای مجازی و بر بستر اینستاگرام برگزار خواهیم کرد.

وی با توضیح اینکه در سال گذشته دوستان زیادی از رادیو را به دلایل گوناگون از دست دادیم به تقارن این جشن با ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: رادیو و ماه مبارک رمضان دو پیوند ناگسستنی با یکدیگر در ایران یافته‌اند به نحوی که مردم عزیز کشورمان به خصوص در سحرهای این ماه با رادیو انس ویژه ای دارند. متأسفانه کرونا سال گذشته یکی از محبوب‌ترین گویندگان سحر ماه مبارک رمضان را از ما گرفت. مرحوم حسین نورشاهی که سالیان سال با صدای گرم خود با سحرخیزان همراه و همکلام بود یکی از ده‌ها هنرمندی بود که به این بیماری مبتلا شد و ما را تنها گذاشت. همچنین مهندس فتحی‌پور کارشناس مجری برنامه های قرآنی رادیو نیز امسال دیکر در میان ما نیست و هنرمندان رادیو همچون دیگر هموطنان عزیزمان سختی های این روزها را تحمل می‌کنند اما درصدد هستیم نگذاریم خاطره‌ی شیرین تولد رادیو در ایران از ذهن‌ها محو شود.

دباغ در پایان گفت: این جشن از ساعت ۲۱ روز شنبه ۴ اردیبهشت در صفحه ی رسمی سرزمین هنر(هنرلند) به نشانی instagrm.com/honarland برگزار می شود. در این جشن با دعوت از هنرمندان پیشکسوت رادیو خاطرات این رسانه مرور می‌شود و همه‌ی علاقمندان می‌توانند با حضورشان بر رونق آن بیفزایند. در جشن امسال که قرار است معاون صدای جمهوری اسلامی ایران نیز در آن حضور داشته باشد، هنرمندانی نظیر داود جمشیدی، علیرضا معینی، جمال‌الدین منبری، سهیل محمودی و... به طور مستقیم با دوستداران رادیو گفت‌وگو خواهند کرد.

جشن تولد رادیو شامگاه سوم اردیبهشت ۱۴۰۰ با گرامیداشت یاد درگذشتگان رادیو به همت موسسه فرهنگی هنری پژوهندگان امید سرزمین هنر برگزار می شود.

منبع: ایسنا

کد مطلب: ۲۰۳۵۸۹
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت

پیشنهاد سردبیر