تعطیلی یک روزنامه خارجی در پی حمله نیروهای امنیتی

سرنا_روزنامه «اپل دیلی» هنگ کنگ که هفته گذشته مورد حمله نیروهای پلیس قرار گرفت، آخرین شماره خود را پیش از تعطیلی منتشر می‌کند.

گاردین نوشت: این روزنامه طرفدار دموکراسی هفته گذشته مورد حمله پلیس امنیت ملی هنگ کنگ قرار گرفت و بنابراین آخرین نسخه آنلاین آن چهارشنبه شب و آخرین نسخه کاغذی آن نیز فردا (پنجشنبه ۳ تیر) منتشر خواهد شد.

این روزنامه و موسس آن که «جیمی لای» نام دارد به نمادی از جنبش طرفدار دموکراسی در کشور هنگ کنگ تبدیل شده است و بنابراین مورد حمله دولت و پلیس این کشور قرار گرفته است.

مسئولان این روزنامه ۲۶ ساله اعلام کردند با در نظر گرفتن امنیت کارکنان خود تصمیم به تعطیلی این روزنامه گرفته اند و یکی از نویسندگان اصلی این نشریه نیز اخیرا بر اساس قانون امنیت ملی این کشور بازدداشت شده است. هفته گذشته نیز در جریان حمله نیروهای پلیس به دفتر این روزنامه، پنج سردبیر بازداشت شدند و وسایل مربوط به روزنامه‌نگاران ضبط شد.

این روزنامه با انتشار پیامی از تمامی خوانندگان، مشترکان، تبلیغ‌کنندگان و همه هنگ‌کنگی هایی که در ۲۶ سال گذشته با عشق از آنها حمایت کرده، قدردانی کرد.

نیروهای امنیتی، کارکنان این روزنامه را به درخواست اعمال تحریم‌های خارجی علیه هنگ کنگ و چین متهم کرده‌اند و حساب‌های متعلق به این کمپانی رسانه‌ای به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون دلار را نیز بسته‌اند.

منبع: ایسنا

کد مطلب: ۲۱۱۸۹۲
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت

پیشنهاد سردبیر