آنالیز یکی از آثار بتهوون در یک کارگاه آموزشی

سرنا_یکی از نوازندگان و مدرسان موسیقی کشورمان روزهای آخر تیر اقدام به برگزاری یک کارگاه آموزشی با عنوان «آنالیز از سونات پاتتیک بتهوون» کرده است.

سیاوش دمیریان نوازنده پیانو و مدرس موسیقی از برگزاری ورکشاپ تابستانه «آنالیز از سونات پاتتیک بتهوون» خبر داد.

وی گفت: هم اکنون در تدارک و برنامه ریزی برای برگزاری کارگاههای تابستانه هستیم که این ورکشاپ مطابق با ورکشاپ های استاندارد دنیا برگزار می شود و هدفمان این است مستر کلاس های تخصصی برگزار شود تا علاقه مندان بتوانند از این کارگاه ها استفاده کنند. این ورکشاپ ها شامل سه کارگاه «سلفژ و تربیت شنوایی» (شایا اسدی)، «تجزیه و تحلیل ردیف موسیقی ایرانی» و «آنالیز از سونات پاتتیک بتهوون» است که بررسی این سونات برای علاقه مندان و هنرجویان به عهده من است. این کارگاهها از ۲۶، ۲۸ و ۲۹ تیر سال جاری شروع می شود و تعداد آن ها چهار جلسه سه ساعته است.

این نوازنده پیانو افزود: در این کارگاه آموزشی آنالیز از نقطه نظر هارمونی، فرم و تکنیک اجرایی پیانو و اهمیت این سونات در تاریخ است. همچنین اتفاق هایی که بعد از تصنیف این اثر در تاریخ به جهت بارقه های موسیقی رومانتیک رقم می خورد و فرم سونات بتهوون در قیاس با سونات های دوره کلاسیک (موتسارت و هایدن) و اوج تعالی فرم سونات در سونات شماره ۸ اپوس ۳۷ (پاتتیتک) بررسی می شود.

دمیریان بیان کرد: در ادامه خاطرنشان کرد: این کارگاهها در آکادمی موسیقی شایا اسدی برگزار می شود و به دلیل بیماری کرونا این ورکشاپ ها با تعداد محدود و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود. همچنین قرار است این ورکشاپ ها به صورت آنلاین برای هنرجویانی که امکان حضور در کلاس ها را ندارند برگزار شود.

منبع: مهر

کد مطلب: ۲۱۴۰۴۰
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت

پیشنهاد سردبیر