کمدین خندوانه: دیگر استندآپ کمدی انجام نمی‌دهم

وحید رحیمیان بازیگر سریال «در کنار پروانه‌ها» گفت: از دوران مدرسه خیلی از معلم هایم که این شوخ طبعی را در من دیده بودند می گفتند حتما در آینده بازیگری را دنبال کن چون تو استعدادش را داری و حتما در این زمینه موفق خواهی شد.

بخش‌هایی از گفتگو با وحید رحیمیان درباره بازیگری، «خندوانه» و استندآپ کمدی را مرور می‌کنیم.

تحصیلات شما در زمینه بازیگری است؟ یا اینکه بعد از دوران تحصیل کلاس های آکادمیک هنری رفتید؟

وقتی در مدرسه تحصیل می کردم خیلی از معلم هایم با توجه به استعدادی که در من می دیدند می گفتند که بازیگری را انتخاب کن. یادم است بعد از مدتی که از حضورم در کلاس های بازیگری می گذشت، به خاطر شوخی هایی که سر کلاس می کردم و بچه ها هم به حرف هایم می خندیدند از کلاس اخراج شدم. برایم خیلی جالب بود که من با لحن جدی این حرف ها را می زدم و باز بچه ها به حرف هایم می خندیدند و گهگاهی همین باعث می شد که استادها از کلاس بیرونم کنند. همین شد که از کلاس بازیگری هم اخراج می شدم.

یعنی این شوخ طبعی از ابتدا در وجود شما بوده است؟

بله از دوران مدرسه خیلی از معلم هایم که این شوخ طبعی را در من دیده بودند می گفتند حتما در آینده بازیگری را دنبال کن چون تو استعدادش را داری و حتما در این زمینه موفق خواهی شد.  

یادم هست اولین کار حرفه ای شما آن هم در قالب تصویر، برنامه خندوانه و اجرای استندآپ کمدین بود. قبل از آن هم در سینما و تلویزیون بازی کرده بودید؟

چند فیلم کوتاه بازی کرده بودم که خیلی هم دیده نشد.

آن زمان با اینکه چهره شناخته شده ای نبودید، چطور شد که به خندوانه رفتید؟

همان سال های ابتدایی خندوانه آقای جوان می گفتند از خودتان حین اجرای استندآپ کمدی برای ما ویدئو بفرستید. آن روزها کار بازاریابی می کردم و در آن کار موفق نشدم و به همین خاطر افسردگی گرفتم و حال خوبی نداشتم. یک روز که به خانه دوستم رفته بودم، شبکه نسیم خندوانه را نشان می داد و باز همان صحبت های آقای جوان که می گفت از خودتان ویدئو بفرستید و چون گوشی اندروید نداشتم از دوستم خواستم تا ویدئویی از من بگیرد و متنی برای اجرای استندآپم نوشتم و ویدئو را گرفتیم و برای برنامه ارسال کردیم. بعد از این، ویدئوی ارسالیم در دو مرحله برنده شد و به مرحله سوم رفت. در مرحله سوم باید ویدئو توسط برنامه خندوانه داوری و تایید می شد که در این مرحله مقام اول را بدست آوردم.

در برنامه خندوانه به صورت مقطعی حضور داشتید؟ یا نه و در پشت صحنه به عوامل کمک می کردید؟

هنوز هم بچه های خندوانه می گویند بیا، اما خب درگیر بازی در سریال هستم و فرصتش را ندارم. به هر حال خندوانه خانه من است و از آنجا به تصویر راه پیدا کردم اما این تصمیم هم گرفتم که دیگر استندآپ کمدی انجام ندهم.

چرا؟

نه اینکه کلا نخواهم انجام دهم اما اینکه در برنامه تلویزیونی بخواهم این کار را اجرا کنم نه. در کل استندآپ را در این می بینم که حال اطرافیانم را خوب کنم و کاری کنم آنها بخندند و شاد شوند. هیچ وقت بازیگری اولویت اولم نبوده و هیچ وقت هم برای بازی یا استندآپ به کسی نگفتم به من نقش بدهید و من دوست دارم در برنامه شما استندآپ کنم چون دوست دارم کاری که می کنم برای خودم باشد و اینطور نیست که اگر بازی نکنم حالم بد شود. اما خب برای رسیدن به همین جایی که الان ایستادم خیلی زحمت کشیدم و از بازی در یک سکانس فیلم های مختلف شروع کردم تا به اینجا رسیدم و یک شبه ره صد ساله را نرفتم.

منبع: فارس

کد مطلب: ۳۵۴۳۹۱
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت