ابراز خرسندی بازیگر جوانِ «زندگی زیباست»، از زنده کردن یادِ حسین پناهی در این سریال

حمید رشید، با توصیف حسین پناهی به عنوان فیلسوف و شاعری دیوانه، از این‌که در سریال «زندگی زیباست»، این بخت را پیدا کرده تا یاد و خاطره این بازیگر را زنده کند، ابراز خرسندی کرد.

حمید رشید، بازیگر سریال «زندگی زیباست»، دیشب (پنجشنبه ۲۰ آبان)، مهمان برنامه «سریالیست» با اجرای پدرام کریمی بود.

او در این برنامه گفت: «خوشحالم که اولین بار توانستم با این سریال به خانه‌های مردم بروم. در حال انجام خدمت سربازی هستم و ۱۰ روز به پایان خدمتم مانده است. در پادگان همه می‌پرسیدند چرا شبکه سه نرفتی. می‌گفتم تقصیر من نبود و این‌که سریال از کدام شبکه پخش شود دست من نیست. انگار برخی از مردم با شبکه سه راحت‌تر هستند.»

بازیگر سریال «زندگی زیباست»، ادامه داد: «با احتساب این‌که کاراکتری داشتم که در قسمت‌هایی برای مخاطب باز می‌شده که چرا اصلا این‌طور است و چرا حسین پناهی را انتخاب کردیم و من آن را بازی کردم. اما چیزی که محصول نهایی بوده و پخش شده، متفاوت بوده است. با احتساب این ماجرا، از ۱۰ نمره به سریال «زندگی زیباست» نمره ۹ را می‌دهم. مقایسه این کار با ساخته‌های دیگر آقای جعفری از جمله «مسافری از هند» و «خط قرمز»، قیاس مع‌الفارق است اما من بازهم به سریال خودمان نمره می‌دهم. شبکه نمایش خانگی هم به‌تازگی و به شدت پرمخاطب شده است.»

او درباره بازیگر شدنش گفت: «۱۶ ساله بودم که در آموزشگاه هفت هنر کرج، آموختن بازیگری را شروع کردم. بعد کارهایی در سطح استان داشتم. بعد در تهران دانشجوی رشته بازیگری در دانشگاه هنر و معماری شدم. جشنواره‌های مختلف و اجراهای عمومی مختلف در سالن‌های مختلف تهران داشتم. تجربه‌های فیلم کوتاه را داشتم؛ همان مسیرهایی که اغلب کسانی که می‌خواهند وارد این عرصه بشوند می‌روند. «زندگی زیباست» اولین سریالی بود که بازی کردم. بازیگر تئاتر بودم و علاقه‌ام این سمت بود و تلاش می‌کردم اثری خلق کنم. در این ماجرا یکی از دوستانم نیما مظاهری به من پیشنهاد بازی کردن نقش حسین پناهی را در تئاترش داد.»

رشید افزود: «بعد از تجربه‌هایی که داشتم قسمت شد این پیشنهاد را از طرف او بگیرم. خیلی برایم جالب بود. برای هر بازیگری ایده‌آل است که نقش کاراکتر واقعی که قبلا زیست کرده را بازی کند. نمونه‌های فراوانی هم در سینمای جهان داریم. این برایم جذاب و چالش برانگیز بود. سه چهارماه برای اجرای تئاتر تمرین کردیم تا به اجرا برسیم و من در این دوران درگیر شخصیت بزرگی مثل حسین پناهی شدم که فیلسوف و شاعری دیوانه است. چیز دیگری درباره او نمی‌شود گفت. سعی کردم پروسه خلق شخصیت را انجام بدهم. در این تئاتر که نمایش موفقی هم داشت نتیجه گرفتم. دوستانم کامنت‌های مثبت زیادی داشتند.»

این بازیگر یادآور شد: «بعد از اجرای آن نمایش، آقای جعفری من را دید و خیلی برایش جالب بود. نقش در سریال «زندگی زیباست» برای کاراکتر حسین پناهی نوشته نشده بود. چون بازی من را در آن نمایش دیدند احساس کردند این رنگ می‌تواند در سریال جا بگیرد. اتفاقا وقتی روز اول در دفترشان صحبت می‌کردیم، این‌طور بود که آقای جعفری گفت من با حسین پناهی کار کردم و خیلی دوست دارم ادای دینی باشد. چقدر خوب که تو این تِم را بازی کردی. این را در کاراکتر آرش سریال بیاور که شاعر مَسلک است.»

او تاکید کرد: «این‌طور شد که قسمت شد و من با ایفای رنگی و یادی از حسین پناهی با افتخار این نقش را بازی کردم. وقتی در تئاتر چنین نقشی به من پیشنهاد شد خیلی کیف کردم. آدم‌هایی که در زمان زیست او نبوده‌اند می‌آیند کار را می‌بینند و با او آشنا می‌شوند و شاید بروند و شخصیت و اشعار او را مرور کنند. قبل از این‌که این نقش در تئاتر به من پیشنهاد شود هیچ اتودی روی این کاراکتر نزده بودم. شعرهایش را گوش کرده بودم اما هیچ وقت به این‌که بخواهم نقش او را بازی کنم فکر نکرده بودم.»

رشید در پایان گفت: «به عنوان بازیگری که تازه پا به عرصه گذاشته است و می‌خواهد کار کند، این را می‌گویم که سریال «زندگی زیباست» ۱۰۰ جلسه جلوی دوربین به من داد و این هدیه‌ای است که شاید نصیب هرکسی نشود.»

«سریالیست» به تهیه‌کنندگی محمد باریکانی و مجتبی فرجی و با اجرای پدرام کریمی، کاری است از گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک که پنجشنبه‌ها ساعت ۲۳:۱۵ از شبکه یک پخش می‌شود.

 

منبع: خبر آنلاین
کد مطلب: ۳۵۵۲۸۶
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت