رقابت «نون خ» با «زخم کاری» / معرفی نامزدهای بخش تلویزیون جشن حافظ

نامزدهای جوایز جشن حافظ در بخش تلویزیون معرفی شدند. سعید آقاخانی با «نون خ» نامزد دریافت جایزه بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد کمدی است.

 سریال «نون خ» برای رسیدن به جایزه بهترین سریال نیز با آثاری چون «زخم کاری» و «قورباغه» رقابت می‌کند. 

نامزدهای بخش تلویزیون بیست و یکمین جشن حافظ از میان سریال‌هایی انتخاب شده‌اند که پس از نوروز ۹۹ تا نیمه آبان ۱۴۰۰ در تلویزیون یا شبکه‌های آنلاین پخش شدند.

برگزیدگان بیست و یکمین جشن حافظ بیست و نهم آبان طی مراسمی معرفی می‌شوند.

فهرست نامزدهای بخش تلویزیون

بهترین سریال

۱-«آقازاده»؛ به تهیه‌کنندگی حامد عنقا؛ پخش از فیلیمو و نماوا

۲-«آن‌ها»؛ به تهیه‌کنندگی پرویز پرستویی؛ محصول فیلم‌نت

۳-«افرا»؛ به تهیه‌کنندگی کامبیز دارابی و مجید مولایی؛ محصول شبکه یک سیما

۴-«زخم‌کاری»؛ به تهیه‌کنندگی محمدرضا تخت‌کشیان؛ محصول فیلیمو

۵-«زیرخاکی»؛ به تهیه‌کنندگی رضا نصیری‌نیا؛ محصول شبکه یک سیما

۶-«قورباغه»؛ به تهیه‌کنندگی علی اسدزاده؛ محصول نماوا

۷-«گاندو ۲»؛ به تهیه‌کنندگی مجتبی امینی؛ محصول شبکه سه سیما

۸-«می‌خواهم زنده بمانم»؛ به تهیه‌کنندگی محمد شایسته؛ محصول فیلیمو

۹-«نون. خ ۲ و۳»؛ به تهیه‌کنندگی مهدی فرجی؛ محصول شبکه یک سیما

۱۰-«هم‌گناه»؛ به تهیه‌کنندگی مصطفی کیایی؛ پخش از فیلیمو و نماوا

بهترین کارگردانی تلویزیونی

۱-سعید آقاخانی (نون. خ ۲ و ۳)

۲-جواد افشار (گاندو ۲)

۳-بهرنگ توفیقی (آقازاده)

۴-جلیل سامان (زیرخاکی۱ و۲)

۵-هومن سیدی (قورباغه)

۶-شهرام شاه‌حسینی (می‌خواهم زنده بمانم)

۷- مصطفی کیایی (هم‌گناه)

۸- محمدحسین مهدویان (زخم‌کاری)

بهترین فیلمنامه تلویزیونی

۱-«آقازاده» (طراح داستان و نویسنده: حامد عنقا)

۲-«آن‌ها» (سروش روحبخش)

۳-«افرا» (فرزاد فرزانه و امیرحسین نجف‌پور)

۴-«زخم‌کاری» (محمدحسین مهدویان/ طراحی و گسترش داستان: محسن جعفرزاده؛ بازنگری داستان: حسین حسنی و سجاد پهلوان‌زاده؛ بر اساس رمان «بیست‎ زخم کاری» نوشتهٔ محمود حسینی‌زاد)

۵- «قورباغه» (هومن سیدی)

۶-«می‌خواهم زنده بمانم» (سرپرست نویسندگان: مجید مولایی؛ نویسندگان:‌ پویا سعیدی و پوریا کاکاوند)

۷-«هم‌گناه» (محسن کیایی و علی کوچکی)

بهترین بازیگر زن کمدی

۱- ویشکا آسایش (دراکولا)

۲- رابعه اسکویی (نوروز رنگی)

۳- هدیه بازوند (نون. خ ۲ و ۳)

۴- سیما تیرانداز (دراکولا)

۵- صهبا شرافتی (نون. خ ۲ و ۳)

۶- ژاله صامتی (زیرخاکی ۱ و ۲)

 

بهترین بازیگر مرد کمدی

۱- سعید آقاخانی (نون. خ ۲ و ۳)

۲- پژمان جمشیدی (زیرخاکی ۱ و ۲)

۳- حمیدرضا حافظ شجری (نوروز رنگی)

۴- جواد خواجوی (نوروز رنگی)

۵- سیروس میمنت (نون. خ ۲ و ۳)

۶- کاظم نوربخش (نون. خ ۲ و ۳)

 

بهترین بازیگر زن درام

۱- رعنا آزادی‌ور (زخم کاری)

۲- پردیس پورعابدینی (آقازاده)

۳- هدیه تهرانی (هم‌گناه)

۴- ساقی حاجی‌پور (هم‌گناه)

۵- فرشته حسینی (قورباغه)

۶- سوگل خلیق (هم‌گناه)

۷- سحر دولتشاهی (قورباغه)

۸- آزاده صمدی (می‌خواهم زنده بمانم)

 

بهترین بازیگر مرد درام

۱- امیر آقایی (آقازاده)

۲- صابر ابر (قورباغه)

۳- حامد بهداد (می‌خواهم زنده بمانم)

۴- روزبه حصاری (افرا)

۵- علی شادمان (می‌خواهم زنده بمانم)

۶- مجید صالحی (سیاوش)

۷- جواد عزتی (زخم کاری)

۸- نوید محمدزاده (قورباغه)

کد مطلب: ۳۵۵۳۳۹
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت