مردم کره شمالی مرگ را به جان می‌خرند و مخفیانه سریال «بازی مرکب» را تماشا می‌کنند

نسخه های قاچاق از سریال «بازی مرکب» در حال پخش شدن در کره شمالی است. دولت این کشور فیلم ها و سریال های غربی را به شدت سانسور می کند. قوانین به جدّ به اجرا در می آیند و افرادی که از آن ها تخطی کنند مجازات های سنگینی در انتظارشان است.

به گزارش Mirror اما این مسئله آن ها را از تماشای سریال بازنداشته و مردم با آن ارتباط برقرار کرده اند و گفته می شود این سریال که در آن افراد در تلاش برای به دست آوردن مقدار زیادی پول حاضرند بمیرند، درون فلش و سایر انواع حافظه جانبی در حال پخش شدن بین مردم است.

یکی از ساکنان پیونگ یانگ در گفتگو با رادیو آسیای آزاد (Radio Free Asia) گفت که به نظرش این سریال با وضعیت برخی مقامات دولتی که کارشان را در ازای پول انجام می دهند اما آن ها هم خطر مرگ بیخ گوش شان است نیز مرتبط است.

سریال بازی مرکب

او می گوید: «آن ها فکر می کنند که داستان این سریال زندگی آن ها را بازتاب می دهد زیرا اگر دولت تصمیم بگیرد که از آن ها درس عبرتی برای سایرین بسازد، هر لحظه ممکن است اعدام شوند اما با این حال تا جایی که می توانند پول درمی آورند.»

وی ادامه می دهد: «نه تنها پولدارها وضع خود را در آن می بینند، جوان های پیونگ یانگ نیز به خاطر صحنه های به شدت خشن آن جذبش می شوند. همچنین یکی از شخصیت ها یک فراری کره شمالی است و جوان ها با او نیز ارتباط برقرار می کنند.»

در ماه اکتبر رسانه دولتی کره شمالی سریال «بازی مرکب» را به شدت کوبید و گفت که آن نمونه ای از خوی «ددمنشانه جامعه کاپیتالیستی کره جنوبی است که در آن انسان ها توسط رقابت افراطی نابود می شوند.»

 

منبع: روزیاتو
کد مطلب: ۳۵۵۴۶۶
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت