این روزها همه «عازم جهنم» می‌شوند، شما چطور؟

«عازم جهنم» رکورد بازی مرکب را در ۲۴ ساعت شکست. . فصل اول این سریال در ۶ قسمت ساخته شده و هنوز اطلاع دقیقی درباره زمان ساخت و انتشار فصل دوم این سریال در اختیار خبرگزاری‌ها گذاشته نشده است.

Hellbound یا «عازم جهنم» سریال درام، ترسناک به کارگردانی یون سانگ هو است. او «عازم جهنم» را براساس یک کمیک دیجیتال ساخته است. با به نمایش در آمدن نسخه اولیه و آزمایشی «عازم جهنم» در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو در ۹ سپتامبر ۲۰۲۱ نیز این سریال بدل به نخستین سریال کره‌ای شد که تا به امروز در یک جشنواره معتبر سینمایی به نمایش درآمده است. فصل اول این سریال در ۶ قسمت ساخته شده و هنوز اطلاع دقیقی درباره زمان ساخت و انتشار فصل دوم این سریال در اختیار خبرگزاری‌ها گذاشته نشده است.

این روزها همه «عازم جهنم» می‌شوند، شما چطور؟

داستان سریال «عازم جهنم» درباره فرشته مرگ است که بر مردم ظاهر می‌شود و آن‌ها به جهنم می‌فرستد. منتقد گاردین درباره این سریال نظر داده که «عازم جهنم» به طرز عجیبی سریال خوبی است؛ حتی بهتر از سریال «بازی مرکب» و شاید از خیلی از سریال‌هایی که تا به امروز به نمایش درآمده‌اند نیز بهتر باشد.

آرش نهاوندی در همشهری نوشت: در این سریال یکباره موجودات غول پیکرماورایی به‌صورت چهره‌هایی ترسناک و وهم آلود در برابر دیدگان تعدادی از ساکنان گناهکار شهری به ظاهر آرام، تجسم پیدا می‌کنند و پیش‌بینی خود را از تاریخ و زمان دقیق مرگ آن‌ها ارائه می‌دهند؛ بعد از این پیشگویی یکباره ۳ هیولا یا غول خشنی که از دنیایی با ابعاد دیگری آمده‌اند، در برابر فرد گناهکار ظاهر می‌شوند و در چشم به هم زدنی او را تبدیل به پودر خاکستر می‌کنند و با خود به جهنم می‌برند.

این روزها همه «عازم جهنم» می‌شوند، شما چطور؟

زد و خورد‌ها و برخورد‌های شیطانی‌ای که در این سریال به چشم می‌خورد تا حدی حس دیدن سریالی از دنیای ابرقهرمانی و مارول را به بیننده القا می‌کند، اما سریال «عازم جهنم» می‌خواهد این حس را به بیننده القا کند که چگونه اطلاع ناگهانی از اینکه نیرویی به‌طور عامدانه در حال انتخاب افراد خاصی است و آن‌ها را به‌صورت ناگهانی توسط موجودات ماورایی از بین می‌برد و به جهنم می‌فرستد، می‌تواند شکل و شمایل جوامع را به‌طور کامل دگرگون کند و میلیون‌ها نفر را به‌طور گسترده درگیر ترسی مداوم و فرضیات مرتبط با تئوری توطئه و متعاقب آن سردرگمی شدیدی در زندگی کند و همواره مردم را با این سؤال مواجه کند که نوبت مرگ بعدی چه زمانی است؟

این روزها همه «عازم جهنم» می‌شوند، شما چطور؟

مردم شهری که در این سریال نشان داده شدند، همچنین همواره با این ترس زندگی خواهند کرد که آیا پس از مرگ واقعا به جهنم خواهند رفت یا شاید سرنوشتی بهتر در انتظارشان باشد؟ و این پرسش اساسی نیز در ذهنشان ایجاد می‌شود که پس از مرگ چه سرنوشتی در انتظارشان است؟ در واقع این پرسشی است که در ذهن تماشاگران این سریال نیز ایجاد خواهد شد. اگرچه جمله «این زمانی است که تو خواهی مرد» مستقیما برگرفته از فیلم «حلقه» است، اما لحن این سریال بیشتر نزدیک به سریال‌های «بازماندگان» و «بازگشته‌ها» است که در آن‌ها به ضعف انسان‌ها در مقابله با حوادث غیرمترقبه آخرالزمانی پرداخته شده است. «عازم جهنم»، اما به‌نظر سریالی است که بهتر از ۲ سریال یادشده در آن ضعف‌های انسانی و زمان اندک باقیمانده تا نابودی کامل این دنیا به تصویر کشیده است.

این روزها همه «عازم جهنم» می‌شوند، شما چطور؟

حامد محبی نوشت: در نقد سریال «عازم جهنم» قطعا باید از به تصویر کشیده شدن مناظر کره جنوبی به شکل منحصر به فردی سخن به میان بیاوریم. این سریال حین تماشا بسیار زیبا به نظر میرسد، تمام تصاویر از مناظر کره جنوبی همه مفاهیم و مضامین موجود در ساختار روایی سریال را در خود غرق می‌کند و آن را با شور و اشتیاق نشان می‌دهد.

جلوه‌های بصری به زیبایی با موسیقی دونگ ووک کیم درهم آمیخته شده اند. سکانس تیتراژ آغازین سریال دارای یک تم غریب، اما آشنایی است که ریتم و تمپوی سریال را زیاد می‌کند. اگر یک نقص احتمالی در «عازم جهنم» وجود داشته باشد، این است که این مجموعه از جلوه‌های بصری کم استفاده کرده است. شمایل فرشتگان، قانع کننده به نظر نمی‌رسند.و، اما فیزیک و بیان بازیگران به شدت در خدمت ساختار روایی و مفهومی سریال است. در لابلای عناصر ترسناک سریال «عازم جهنم»، کاوشی عمیقاً تأثیرگذار از وضعیت انسانی وجود دارد. بازیگران این سریال از مرز زبان فراتر می‌روند تا مخاطبان جایگاه خود را در جهان زیر سوال ببرند.

این روزها همه «عازم جهنم» می‌شوند، شما چطور؟

نیک آلن از سایت خبری RogerEbert به سریال عازم جهنم نگاه مثبتی داشته است. به عقیده او، این سریال تلفیقی از وحشتی بزرگ با هدفی تفکر برانگیز درباره گناه است. آلن نوشته: شاید این هیولای خشم عجیب و غیرقابل باور باشد، ولی جنون و وحشت این سریال کاملا باور پذیر است.

کیلی نورث ور روزنامه نگار روایت و متن داستان را تحسین کرده و می‌گوید: روایتی پیوسته از وحشت و جنایت است. داستان تفسیری زیرکانه از مرگ، خطا، گناه و بخشش در زندگی انسان‌ها دارد.

منبع: برترین ها
کد مطلب: ۳۵۵۶۴۲
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت