آیا چیزی بنام ناظر کیفی در پلتفرم‌های نمایش خانگی و ساترا وجود دارد؟

گاف وحشتناک میترا حجار، کارگردان و تدوینگر سریال جزیره

اینکه یک بازیگر بنا به دلایلی ، چه از روی خستگی زیاد و چه به دلیل عدم آمادگی لازم در حفظ کردن دیالوگ،مجبور می شود برخی از دیالوگ ها را از روی متن بخواند چیز عجیبی نیست و نمونه های خارجی آن نیز البته وجود دارد.

در قسمت ششم سریال « جزیره » به کارگردانی سیروس مقدم در دقیقه 5:59 میترا حجار بازیگر این سریال چنین دیالوگی می گوید: پدرت احتمالا ازت خواهد خواست ، بعد دیالوگ صحیح را میترا حجار میبیند و دیالوگ را مجدد می گوید: پدرت احتمالا تاکید میکنه که قضیه اون خانم خبرنگار را جوری مدیریت کنه... » 

باورنکردنی است ، مگر میشود این میزان بی توجهی به یک اثر  از کارگردانی مثل سیروس مقدم بعید است که چنین سکانسی پخش شود؛ شاید در جواب ما بگویند  خوب چرا بزرگش می کنید، فقط چندثانیه از دست ما در رفته و ندیدیم!  

 

البته در سریال های نمایش خانگی گاف های زیادتری نیز به چشم خورده اما نه به این میزان که بخواهیم به آن بپردازیم ؛ مثلا در سریال « خاتون » چند مورد مشکل هماهنگ نبودن تصویر و  صدا ( سینک نبودن )  به چشم می خورد که مشخص نیست چه طور این گاف های عجیب توسط چه عوامل فیلم و چه پلتفرم های مطرح کشور که مشخصا باید چیزی به نام ناظر کیفی داشته باشند ، دیده نشده است. 

 

آنچه مسلم است ، احترام به مخاطبی که بابت تماشای این آثار پول هزینه می کنند باید حفظ شود و انتشار این مطلب و گفتن از آن هم حقیقتا نه به معنای زیر سوال بردن کلیت این سریال و زحمات عوامل آن است  و نه زیر سوال بردن پلتفرم ها؛ شاید چنین مطلبی و انتشار آن باعث شود که دیگر سازندگان آثار نمایش خانگی و مسئولان پلتفرم ها دقت بیشتری در پخش اثر خود داشته باشند تا مخاطب با دیدن آنها با خود نگوید که فقط یک چیزی ساخته اند که پولی به دست بیاورند.

نکته : یک خبرنگار به رسم رسالت خبرنگاری با مسئولین فیلیمو ( شکوری مقدم ) تماس گرفت که حتی اجازه ندادند سوال خبرنگار مطرح شود و به روابط عمومی حواله دادند ؛ از طرفی شرح این ماجرا نیز در تماس تلفنی دقایقی قبل خبرنگار ما با منوچهر محمدی گفته شد که این تهیه کننده باسابقه نیز از این قضیه بی اطلاع بود و اعلام کردیم که حاضر هستیم صحبتهای صاحب اثر را منعکس کنیم که تا این لحظه واکنشی نشان ندادند. 

گفتنی است، «جزیره»، سریالی در ژانر درام-اجتماعی و خانوادگی به کارگردانی «سیروس مقدم»، نویسندگی «علی طالب آبادی» و تهیه کنندگی «منوچهر محمدی» و «امیرحسین حیدری»، محصول سال 1400 و دومین ساخته سیروس مقدم برای شبکه نمایش خانگی است. «محمدرضا فروتن»، «هنگامه قاضیانی»، «میترا حجار»، «حسام منظور»، «غزل شاکری»، «حمیدرضا پگاه» و «سامیه لک» ستارگان جدیدترین سریال اختصاصی فیلیمو هستند که در جزیره زیبای «کیش» ساخته شده است. جزیره تنها یک مکان نیست؛ جزیره روایت گر داستان جدال میان آدم هاییست که برای یافتن سرنوشتشان و دستیابی به سهمی بیشتر از زندگی، به آن سفر می کنند. جزیره داستان زندگی انسان هایی را به تصویر می کشد که برای رسیدن به آرزوهایشان و آن جزیره دست به هر کاری می زنند.

منبع: دیباچه
کد مطلب: ۳۵۵۸۵۸
لینک کوتاه کپی شد
  • دویتی ارسالی در

    خب به تو چه تازه گاف هم نیست

دیدگاه

تازه ها

یادداشت