پخش "سینما حقیقت" در شبکه افق

ویژه برنامه «سینما حقیقت» به مناسبت برگزاری این جشنواره در شبکه افق پخش می‌شود.

 «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را آذرماه هر سال و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار می‌کند.

بازنمایی تاریخ و فرهنگ جامعه‌ی ایرانی- اسلامی، صیانت از هویت ملی مبتنی بر انگاره‌های دینی و ایرانی، تقویت سینمای مستند خلاق ایران، بیان نسبت سینمای مستند و توسعه ی پایدار، آشنایی ‎  فیلمسازان کشور با تحولات نوین سینمای مستند جهان، توجه به اهمیت اقتصاد سینمای مستند با تأکید بر رفع موانع تولید، توزیع و نمایش این آثار در عرصه‌های داخلی و خارجی، از اصول و اهداف این جشنواره است.»

این تعریفی است که مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت ارائه می‌کند که از سال 1386 برگزار شده است. حال به دلیل اهمیت این جشنواره بین‌المللی، شبکه افق سیما بر آن شده تا در طی برگزاری این جشنواره ویژه برنامه‌ای تحت عنوان سینما حقیقت را بر آنتن خود قرار دهد تا بتواند در شناساندن ابعاد مختلف این جشنواره به مخاطبین نقش خود را ایفا کند. 

علیرضا بختیان تهیه کننده ویژه برنامه "سینما حقیقت" درباره جزییات جشنواره گفت: جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران یا همان سینما حقیقت را برگزار می‌کند که یک بخش آن با عنوان بخش شهید آوینی به دلیل پرداخت ویژه به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در این دوره بیشتر مورد توجه است.

وی افزود: ویژه برنامه سینما حقیقت به نوعی گزارش کاریست از برگزاری این دوره جشنواره، زیرا همانطور که میدانید در طول برگزاری شبکه‌های مختلف برنامه‌هایی دارند که برخی به تحلیل فیلم‌ها هم می‌پردازند. امسال به دلیل اینکه زمان کمتری در شبکه‌ها در اختیار جشنواره قرار گرفته است، سعی شده تا گزارشی از جشنواره را از قاب رسانه‌ ملی به مخاطبین ارائه کنیم.

تهیه کننده ویژه برنامه "سینما حقیقت" تاکید کرد: ویژه برنامه به صورت ترکیبی با اجرای محمد رضا عباسیان تولید شده و قرار است در هر قسمت بخشی را به کارگردانان و تهیه‌کنندگان مستندها اختصاص دهد و بتواند از طریق آنها تولیداتشان را نیز مورد بحث قرار دهند. البته که الویت اول ما گزارش جشنواره است که همانطور که می‌دانید بخش‌های مختلفی را در خود جای داده است.

وی در پایان گفت: در کل باید به این نکته اشاره کرد که ساخت ویژه برنامه با موضوع سینما حقیقت همین که در حداقلی ترین حالت ممکن حتی اگر بتواند به عنوان نشان دهنده نظرات مختلف مستندسازان عمل کند و آنها را به سمت سوژه های بهتر سوق دهد، هم کار خود را خوب انجام داده کما اینکه رسالتش بسیار بیشتر از اینهاست و تاثیرات گسترده دیگری نیز دارد. 

علاقمندان به این ویژه برنامه میتوانند هر روز ساعت 18 و تکرار آن را روز بعد 04:30 و 12 از قاب شبکه افق به تماشا بنشینند.

 

کد مطلب: ۳۵۵۹۵۱
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت