موج مهاجرت کارمندان اپل به سمت فیسبوک

اپل به کارمندان خود تا ۱۸۰ هزار دلار پاداش می‌دهد تا از فرار آن‌ها به متای مادر فیسبوک جلوگیری کند.

به نقل از نیویورک پست، طبق یک گزارش جدید، اپل در تلاشی برای جلوگیری از فرار کارمندانش به دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری از جمله متا، شرکت مادر فیسبوک، پاداش‌های شگفت‌انگیزی تا ۱۸۰ هزار دلار را به مهندسان نرم‌افزار خود پرداخت می‌کند.

بلومبرگ روز سه شنبه گزارش داد که به مهندسان منتخب در سراسر شرکت گفته شده است که هفته گذشته این پاداش‌ها را دریافت خواهند کرد.

به گفته این رسانه، پاداش‌ها از ۵۰۰۰۰ دلار تا ۱۸۰۰۰۰ دلار متغیر بودند و به صورت واحد‌های سهام محدود ارائه می‌شدند. طبق گزارش‌ها، اعطای کمک‌های سهام چهار سال طول می‌کشد تا به طور کامل تخصیص داده شود و به کارمندان دلیلی برای ماندن در شرکت می‌دهد تا به شرکت‌های متا، گوگل، آمازون یا سایر رقبا وارد نشوند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که شرکت‌های بزرگ فناوری بر سر استعداد‌های کمیاب مهندسی در سیلیکون، ولی دعوا می‌کنند و طبق گزارش‌ها، متا تنها در چند ماه گذشته ۱۰۰ مهندس از اپل را استخدام کرده است. به گفته بلومبرگ، شرکت مادر فیس بوک و اینستاگرام به ویژه به استخدام کارمندان واقعیت افزوده، هوش مصنوعی، نرم افزار و مهندسی سخت افزار تمرکز دارد.

اپل و متا بلافاصله به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند. برنامه‌های نسبتاً فشرده اپل برای بازگشت به دفتر نیز برخی از کارمندان شرکت را عصبانی کرده است، زیرا این شرکت قصد دارد در نهایت حداقل سه روز در هفته مهندسان را به دفتر بازگرداند.

در همین حال، متا، گوگل، لینکدین و سایر شرکت‌های فناوری به بسیاری از کارمندان می‌گویند که می‌توانند برای همیشه از راه دور کار کنند، اگرچه برخی مجبور به کاهش حقوق خواهند شد، اقدامی که می‌تواند به آن‌ها در جذب استعداد‌ها از رقبای سخت‌گیرتر کمک کند.

منبع: انتخاب
کد مطلب: ۳۵۶۴۱۴
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت