سانسور حاج قاسم را متوقف کنید

شبکه اجتماعی اینستاگرام از زمان شهادت حاج قاسم، بسیاری از صفحاتی که عکس سردار سلیمانی را بارگذاری کردند، بست و یا با محدودیت‌های فراوانی مواجه کرد. در اعتراض به این روند، فرهنگسرای رسانه، کمپینی را راه انداخته است.

مهدی شکیبایی، رئیس فرهنگسرای رسانه، از راه‌اندازی کمپین سانسور حاج قاسم را متوقف کنید، به دو زبان انگلیسی و عربی خبر داد.

او در این‌باره گفت: «پس از شهادت سردار سلیمانی، امپریالیسم رسانه‌ای که از عنوان شدن نام سردار سلیمانی می‌ترسید در اقدامی باسابقه و در سطحی گسترده شروع به سانسور اسم و عکس سردار سلیمانی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی کرد. متاسفانه می‌بینیم کشورهایی که دم از آزادی بیان و حقوق بشر می‌زنند، تاب تحمل دیدن عکس یک فرمانده نظامی که شوم‌ترین پدیده قرن یعنی داعش را از بین برده است، ندارند و هر کسی که عکس او را در صفحه شخصی خود بارگذاری کند، بلافاصله آن را سانسور و حذف می‌کند. این اتفاق در حالی است که مجرمانه‌ترین و مبتذل‌ترین محتوای رسانه‌ای در این شبکه‌های مجازی به راحتی منتشر شده و دست به دست می‌شود.»

رئیس فرهنگسرای رسانه در همین زمینه توضیح داد: «از این روی، فرهنگسرای رسانه به عنوان یک نهاد فرهنگی و رسانه‌ای اقدام به راه‌اندازی کمپینی با عنوان «سانسور حاج قاسم را متوقف کنید» کرده و تلاش می‌کند ضمن محکوم کردن این اقدام خصمانه از سوی کشورهای غربی، جهانیان را نسبت به چنین سانسوری آگاه کند. این کمپین به دو زبان انگلیسی و عربی بوده و فردا، پنجشنبه ۱۶ دی همزمان با تشییع پیکر پاک ۱۵۰ شهید گمنام در شهر تهران که از دانشگاه تهران انجام می‌شود، فعالیت خود را آغاز می‌کند.»

شکیبایی تاکید کرد: «شهروندانی که قصد پیوستن به کمپین «سانسور را متوقف کنید» دارند، فردا با حضور در مراسم تشییع پیکر شهدا از دانشگاه تهران با کاوری که خبر راه‌اندازی این کمپین را می‌دهد، عکس انداخته و در قالب یک پست در فضای مجازی خود منتشر می‌کنند. همچنین فرهنگسرای رسانه این عکس‌ها را در صفحه مجازی با همین عنوان بارگذاری و منتشر می‌کند. در پایان، این عکس‌ها در قالب یک کتاب همراه با نامه‌ای اعتراضی نسبت به سانسور اسم و عکس شهید سلیمانی به مراجع بین‌المللی ارسال می‌شود.»

او در پایان گفت: «در حاشیه این مراسم گروهی از تصویربرداران حضور داشته و در مصاحبه با شهروندان درباره اقدام خصمانه این شبکه‌های اجتماعی مبنی بر حذف اسم و عکس شهید سلیمانی گفت‌وگو می‌کنند.»

 

کد مطلب: ۳۵۶۵۵۴
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت