رادیو جوان ۲۵ ساله شد/ فرزاد حسنی و اجرای برنامه تحویل سال نو

نشست خبری بیست و پنجمین سالگرد تاسیس رادیو جوان امروز سه شنبه سوم اسفند با حضور علیرضا مقصودی مدیر این شبکه در ساختمان شهدای رادیو برگزار شد.

نشست سالگرد ۲۵ سالگی رادیو جوان با حضور مدیر شبکه برگزار شد.

 

رادیو جوان ۲۵ ساله شد/ فرزاد حسنی و اجرای برنامه تحویل سال نو

مقصودی در ابتدای نشست بیان کرد: در آستانه بیست و پنجمین سالگرد تولد رادیو جوان هستیم رسانه ای که قرار بود به عنوان رادیوی مخاطب محور رسمی کشور نسل جوان را به خود جذب کند و از سن ۱۵ سالگی تا ۴۰ سالگی را مد نظر قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در این سال ها همکاران ما تلاش داشتند که رادیو جوان از سایر رسانه ها متفاوت باشد. تفاوت در رادیو جوان از لحاظ فرم و محتوا احساس می شود و در طول زمان های متفاوت بهترین همکاران را داشته ایم. رادیو جوان خاستگاه خیلی از اهالی رسانه است و خیلی از گویندگان، مجریان و برنامه سازان روزگاری را در رادیو جوان طی کرده اند.

مدیر رادیو جوان تصریح کرد: تلاش ما این است که بدون تکلف با مخاطب حرف بزنیم و بین خبرگی و نخبگی و فضای عمومی مردم ارتباط برقرار کنیم. مولفه هایی مثل هویت بخشی، امیدبخشی و توجه به نیروی انسانی جوان هم مد نظر ماست.

مقصودی یادآور شد: در این ۲ سالی که من در رادیو جوان هستم از جمله تلاش های ما این بود که تعاملی حرکت کنیم. برنامه هایی مثل «جیک و پیک» داریم که با افرادی که در فضای مجازی کار موثر انجام می دهند ارتباط می گیرد و ما روزانه با این‌ها ارتباط داریم.

وی گفت: حوزه های مرتبط با ارزش های انسانی و الهی را باید با زبان روز بیان کرد و ما هم تلاش داشتیم چنین رویکردی را به کار ببریم. در برنامه «خط ازاد» که از دو سال پیش آغاز کردیم فضا کاملا تعاملی است. مخاطبان در هر حوزه ای پیام می دهند و پیام هایشان منتشر میشود.

مقصودی تصریح کرد: برنامه های جدیدی در این چند ماه ایجاد کرده ایم مثل «پرچمدار» که نوعی رقابت بین نخبگان حوزه های مختلف برگزار می کند. هر روز ۲ نفر از یک صنف مسابقه می دهند و بعد با رای مردمی در آخر هفته یک نفر انتخاب می شود.

وی به برنامه های علمی برند شبکه اشاره و بیان کرد: «رادیوم» که یک برنامه تخصصی است و سیاوش صفاریان پور و احسان مهرجو اجرایش را بر عهده دارند اما تلاش دارد علم را همه فهم کند و به زبان ساده موضوعات را تشریح کند. این برنامه که از شنبه تا چهارشنبه پخش می شود از پرشنونده ترین برنامه های رادیوست.

مقصودی در ادامه سخنان خود درباره دیگر برنامه‌های جدید رادیو جوان توضیح داد: برنامه جدیدی با نام «همسایه ستاره» داریم که الهه پرسون اجرا می کند و در آن برج میلاد را به عنوان یک نماد در نظر گرفتیم. در این شرایط که سفر برای ما به استان های مختلف سخت است با اقوام مختلفی که به برج میلاد می‌آیند تعامل داریم. برنامه دیگری با نام «جوانی که شما باشید» از اسفند روی آنتن می بریم، فرمی مستند گونه دارد که به ظرفیت های گردشگری می پردازد. در برنامه دیگری بچه‌های ما در وسط بیمارستان‌های کشور برنامه‌سازی کردند و برخی هم کرونا گرفتند اما خواستند به کادر درمان روحیه دهند.

وی افزود: برنامه «با تو حالم خوبه» در حرم امام رضا (ع) تولید می شود و هر چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۹ صبح برنامه سازی کرده ایم و این برنامه اصلا در این مدت متوقف نشد.

مدیر رادیو جوان به یک برنامه پرمخاطب اشاره کرد و گفت: برنامه «آرایشگرد» را چند ماهی است به تولید می رسانیم و فردی که آرایشگر است افرادی با موقعیت های ضعیف را پیدا و دغدغه ها و حرف هایشان را در برنامه بیان می کند.‌ محمد قضات لو آرایشگر این برنامه خودش سوژه ها را در استان های مختلف پیدا می کند و با آنها به بهانه آرایشگری گپ می زند. برنامه مستند محوری است که بازتاب خوبی هم داشته است و هم برای بیان حرف های سوژه ها و هم شنیدن این سخنان موقعیت خوبی است.

مقصودی با بیان اینکه هدفمند به سمت برنامه های موسیقی محور رفته اند گفت: به موسیقی ای می پردازیم که بتواند به هویت و امیدواری یک جوان کمک کند و جوان را به سمت اخلاق سوق دهد.

وی با اشاره به برنامه های مطالبه گرانه گفت: برنامه «دادرسانه» را داشتیم که به موضوعات مختلفی برای اولین بار پرداختیم، در بعضی موضوعات مشکلات را هم حل کردیم. معتقدیم رادیو جوان باید عدالت طلب و عدالت خواه باشد و هویت ملی را تبلیغ کند. صدای بی تکلف جوانان باشد. گاهی به ما می گویند چرا اینگونه نقد می کنید و ما مقاومت می کنیم.

مدیر رادیو جوان با اشاره به برنامه های مرتبط با فرزندآوری در شبکه گفت: «جمعمون جمعه» از جمله این برنامه ها است. ابهام جامعه ممکن است این باشد که در شرایط فعلی جامعه چگونه فرزند بیشتر داشته باشند و ما سعی داریم در عین پاسخگویی و حل این ابهام به تبیین فرزندآوری بپردازیم. تبیین، نگاه دستوری و فرمایشی نیست بلکه پرداختن به یک موضوع همراه با حل شایبه‌ها است.

مقصودی در بخش دیگر درباره برنامه های نوروزی اعلام کرد: در ایام نوروز هر گروه برنامه ساز یک برنامه ویژه دارد. گروه جامعه «تازه شو» را در ایام نوروز دارد، «رادیوم» نیز در این ایام برنامه دارد. «راهیان‌ نور» را داریم و خود ما هر سال این فضا را پوشش می دهیم. «با تو حالم خوبه» نیز هر روز ساعت ۲۰ تا ۲۱ به صورت زنده و از حرم امام رضا (ع) روی آنتن می رود. «تا قرن نو» برنامه مفرح این ایام است.

وی درباره برنامه تحویل سال رادیو جوان نیز گفت: این برنامه را فرزاد حسنی اجرا می کند که یک برنامه چهار ساعته است که سعی داریم برای مخاطب جذاب باشد.

مدیر رادیو جوان در بخش دیگر درباره ادامه ساخت برخی برنامه های هنری تصریح کرد: «سینماچی» جزو برنامه های خیلی خوب ماست و «تماشاخانه» را هم داریم که هر دو سال آینده ادامه می یابند. برنامه سینماچی هفتگی پخش می شود و به جشنواره هایی مثل فیلم فجر که می رسد ویژه این جشنواره خواهد بود.

وی همچنین درباره ویژه های سال آینده گفت: برای نیمه شعبان یک کارناوال شادی در شهرهای مختلف غیر از ایران خواهیم داشت که اگر امکانش باشد بنا داریم این برنامه غیر استودیی برگزار شود.

منبع: مهر
کد مطلب: ۳۵۷۶۵۴
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت