روزنامه نگاران دو نشریه در فرانسه اعتصاب کردند

بدلیل وخامت شرایط کاری، روزنامه‌نگاران دو نشریه در فرانسه اعتصاب کردند.

تقریبا سه چهارم روزنامه نگاران نشریه های منطقه ای 'لست رپوبلیکن، و 'رپوبلیکن لورن' (وابسته به گروه رسانه ای اِبرا) اعتصاب ۴۸ ساعته ای را از سه شنبه آغاز کردند.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، روزنامه نگاران علت اعتصاب خود را ابراز 'ناراحتی' از وخامت شرایط کاری اعلام کرده اند.

 

اریک باربیه، روزنامه نگار و نماینده اتحادیه ملی روزنامه نگاران گفته اعتصاب 'بسیار خوب' و با '۷۵ درصد اعتصاب کنندگان' در تحریریه لست رپوبلیکن دنبال می شود.

 

وی افزوده: "از هر ۱۴ روزنامه نگار، ۱۰ نفر در منطقه بزانسون و همچنین از هر ۲۲ روزنامه نگار در شهر نانسی ۱۵ نفر اعتصاب می کنند.

 

به گفته اریک باربیه، این اعتصاب نشان دهنده خستگی عمومی و فرسودگی تحریریه ها است.

 

کاترین بلین، روزنامه نگار رپوبلیکن لورن در کنفرانس مطبوعاتی گفته: "این اعتصابی است که پس از ماه ها، سال ها دشواری به وجود می آید. این افراد خسته شده اند".

 

حدود ۳۰ اعتصاب کننده در مقابل ساختمان رپوبلیکن لورن در شهر موزل تجمع کرده و تابلوهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: "ابرا مرا شکست" و یا "روزنامه نگاران، نه تولیدکنندگان محتوا".

 

خبرنگاران بدترشدن شرایط کاری خود را از زمان ورود مدیریت جدید در سپتامبر ۲۰۱۷ در راس گروه اِبرا که صاحب ۹ عنوان مطبوعات منطقه ای است محکوم می کنند.

 

شرایطی که به گفته روزنامه نگاران منجر به "از بین رفتن معنی" حرفه آنها می شود: "سازمان تحریریه تنها به دلیل تعهد بیش از حد است که گاه به زیان زندگی شخصی آنها است".

 

نمایندگان اتحادیه روزنامه نگاران قراربوده عصر سه شنبه با مدیریت روزنامه رپوبلیکن لورن دیدار کنند.

 

فیلیپ نئو، نماینده اتحادیه روزنامه نگاران و عکاس این روزنامه گفته آنها خواستار "افزایش دستمزد"، "افزایش نیروی کار و "بهبود کیفیت زندگی در محل کار" هستند.

 

وی افزوده؛ "با توجه به پاسخ های مدیریتی، درباره ادامه احتمالی حرکت [اعتصاب] تصمیم گیری می شود".

 

مدیریت گروه رسانه ای اِبرا به تماس های خبرگزاری فرانسه تاکنون پاسخی نداده.

 

روزنامه های لست رپوبلیکن و رپوبلیکن لورن در ناحیه لورن در شمال شرقی فرانسه منتشر می شوند.

منبع: مملکت آنلاین
کد مطلب: ۳۵۸۵۶۰
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت