۳ سریال درباره فرماندهان ارتش ساخته می‌شود

سرپرست معاونت امور استان‌ها بیان کرد که برنامه‌های متنوعی برای معرفی اقدامات مردمی ارتش در دستور کار شبکه‌های استانی قرار دارد که تولید سه سریال با محوریت فرماندهان شهید ارتش از آن جمله است.

 در آستانه گرامیداشت روز ارتش نشست مشترک مدیران معاونت امور استان ها با معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرماندهان ارشد ارتش در سراسر کشور به میزبانی رسانه ملی برگزار شد.

در این جلسه، محمد مهدی رحمتی سرپرست معاونت امور استان‌ها، امیر سرتیپ شاهین تقی‌خانی معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش و جمعی از مدیران دو معاونت در مراکز استانی به صورت ویدیو کنفرانسی حضور داشتند.

رحمتی سرپرست معاونت امور استان‌ها در این نشست با اشاره به تلاش معاونت فرهنگی روابط عمومی ارتش، برای تبیین اهداف و مأموریت‌های ارتش و نظام اسلامی اظهار کرد: همراهی فرماندهی رسانه‌ای با کاروان راهیان نور، پوشش فعالیت‌های جهادی و ویژه برنامه‌های نوروزی در بقاع متبرکه، گلزار شهدا و روستاها، بخشی از همکاری مجدانه ارتش با رسانه ملی بود که جا دارد از این همراهی قدردانی کنم.

وی افزود: معرفی شهدا، بیان خاطرات پیشکسوتان، ترویج و معرفی کتاب‌های مربوط به شهدای ارتش و پرداختن به عملیات‌های ارتش در دوران دفاع مقدس در قالب برنامه‌های مستند تلویزیونی امر مهمی است که مورد توجه معاونت امور استان‌ها قرار دارد.

سرپرست این معاونت سالگرد عملیات حمله به پایگاه اچ ۳ را مورد توجه قرار دارد و گفت: معرفی این عملیات و ابعاد و تاثیرگذاری آن امری ضروری است بنابراین درصدد هستیم اثری فاخر درباره امیر سرتیپ خلبان فرج‌الله براتپور فرمانده عملیات حمله به اچ۳ تولید و از زبان وی این عملیات پیچیده به تصویر کشیده شود.

وی ادامه داد: در حوزه موسیقی و تولید نماهنگ، تاکنون آثار متنوعی درباره ارتش تولید شده ولی جای خالی این تولیدات در حوزه آثار نمایشی احساس می‌شود.

رحمتی تولید سریال‌هایی درباره شهید سرلشکر ولی الله فلاحی، سرلشکر شهید حسن آبشناسان و سرلشگر سید مسعود منفرد نیاکی را از اولویت‌های تولید در مراکز استان‌ها دانست و گفت: همه تلاش معاونت این است که شهدای شاخص ارتش به خوبی به مردم معرفی شوند.

سرپرست معاونت امور استان‌های صدا و سیما با بیان اینکه امروز ارتش در فضای رسانه‌ای کشور عملکرد خوب و حرفه‌ای داشته، آمادگی رسانه ملی و معاونت امور استان‌ها را برای همکاری با ارتش در موضوعات مختلف اعلام کرد.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش: در همه عرصه‌ها شعار ارتش فدای ملت را عملی کرده‌ایم

امیر سرتیپ تقی‌خانی نیز در این نشست با بیان اینکه یکی از رسالت‌های رسانه ملی پرداختن به مفاهیم ارزشی در حوزه دفاع مقدس و نیروهای مسلح است، گفت: با توجه به اهمیت موضوع، ضروری است بخشی از ظرفیت مراکز استان‌ها به معرفی عملکرد ارتش در موضوعات مختلف از جمله دفاع مقدس، بازسازی کشور، حراست از مرزها و مقابله با آثار بلایای طبیعی اختصاص یابد.

وی افزود: در صورت مشارکت صدا و سیما و ارتش، شاهد آثار فاخری خواهیم بود که جایگاه ارتش جمهوری اسلامی ایران را بیش از گذشته برای مخاطب فهیم رسانه ملی روشن می‌کند.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش ادامه داد: در یکی از نماهنگ‌های پخش شده تصویری از سرهنگ رفیع غفاری دیدم که از بهترین شکارچیان تانک است، در فضای ‌هالیوودی تصویری اغراق‌شده از تک تیراندازها و قهرمانان آمریکایی ارائه می‌شود که چندان با واقعیت همخوانی ندارد بنابراین لازم است ما قهرمانان واقعی خود را به خوبی بشناسیم و برای شناساندن آنها هم تلاش کنیم.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش با اشاره به همکاری با رسانه ملی گفت: بسته‌ای فرهنگی آماده کرده‌ایم که از اولین‌ها می‌گوید و در آن ابعاد شخصیتی شهیدان صیاد شیرازی و قرنی بیان شده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های ارزشمند ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه مردم یاری و خدمت‌رسانی به هموطنان گفت: ارتش در تمام موقعیت‌های حساس و بحرانی از جنگ تا زلزله، سیل و بیماری، همواره به شعار «ارتش فدای ملت» عمل کرده که انعکاس بخشی از این خدمت‌رسانی‌ها از طریق رسانه ها موجب شناساندن بهتر ارتشیان ولایتمدار و مردمی به هموطنان می‌شود.

تقی‌خانی به اقدامات دیگری همچون همراهی ۴۰ بیمارستان ارتش در ایام شیوع کرونا با مردم اشاره و خاطرنشان کرد: همراهی برای واکسیناسیون عمومی از دیگر موضوعات قابل تأمل است ضمن اینکه موضوع مرزبانی بسیار جای کار دارد و جای تولید مستند دراین باره خالی است.

منبع: مهر
کد مطلب: ۳۵۸۸۶۱
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت