پایان یک برند سینمایی در شبکه خبر/ حذف برندهای خبری ادامه دارد؟

برنامه «شهر فرنگ» شبکه خبر دومین برنامه ای بود که بعد از «چاپ اول» از آنتن این شبکه حذف شد تا یک برند دیگر به تعطیلی رسیده باشد.

طی تغییرات جدی در بخش‌های خبری که تاکنون به حذف برخی از برندهای تلویزیونی حذف شده است یکی دیگر از برنامه‌های حرفه‌ای و چندین ساله تلویزیونی حذف شد. شب گذشته حمیدرضا مدقق مجری برنامه «شهر فرنگ» در شبکه خبر در صفحه اینستاگرام خود از تعطیلی این برنامه نوشت که بازتاب فراوانی هم در شبکه‌های اجتماعی پیدا کرد. بسیاری پایان این برنامه سینمایی را که سال‌ها در تولید و توقف‌های برنامه‌های سینمایی روندی مستمر حفظ کرده بود تاسف‌برانگیز خواندند.

مدقق مجری «شهر فرنگ» درباره این برنامه نوشت: «به دلیل تغییر در جدول پخش برنامه‌های شبکه خبر گفتگوی زنده شهر فرنگ دیگر پخش نخواهد شد. آخرین پنجشنبه سال گذشته، سیصد و پنجاه و دومین (آخرین قسمت) این برنامه اجرا شد. خوشوقتم که قریب به هفت سال مسئولیت یکی از طولانی‌ترین برنامه‌های تخصصی شبکه خبر را بر عهده داشتم»

این برنامه از اردیبهشت ماه سال ۹۴ آغاز به کار کرد و طی هفت سال به سوژه‌ها و موضوعات مختلفی در سینمای ایران پرداخته بود که به صورت زنده روی آنتن می‌رفت و گاه در نبود جدی ترین برنامه‌های سینمایی مثل «هفت» روی آنتن تلویزیون خلا گفتگو و پرداختن به اتفاقات و جریانات روز را به تصویر می‌کشید.

این البته اولین برنامه در سال جدید نیست که از آنتن حذف می‌شود بلکه «چاپ اول» نیز که به سه فصل رسیده بود اما قبل از اینکه سومین فصل این ماه به یک ماه برسد تعطیل شد.

خبری که محمد قاسمی و المیرا شریفی مقدم مجریان برنامه چندی پیش آن را ضمنی تایید کردند. سپس میکائیل دیانی سردبیر برنامه در واکنش بعدی به تعطیلی برنامه نوشت: «معاونت سیاسی در تغییر ساختار، کل شبکه خبر را در معاونت ادغام کرد. چاپ اول که حتی متولی‌اش شبکه هم نبوده و در بسیج صداوسیما تولید می شده را دیگر اصلاً نمی‌خواهد. حالا اینکه یکباره می‌گویند امروز برنامه آخرتان بود و به زحمت بچه‌ها و برد تلویزیون توجهی نمی‌کنند؛ لابد یک مدیریت مدرن است.»

غیر از این برنامه‌ها که در شبکه خبر با حذف ناگهانی رو به رو شدند سال گذشته نیز برخی از برندهای خبری در بخش‌های قدمت دار تلویزیون در شبکه‌های سیما عوض شد. گفتگوی ویژه شبکه دو و اخبار ساعت ۱۹ شبکه یک سیما از اولین بخش‌های حذف شده تلویزیون بود که هر یک بلاتکلیفی‌هایی را هم برای کارمندان و عواملش به وجود آورده است.

هنوز قضاوت درباره رویکرد جدید مدیران سیما برای ادغام و هم‌افزایی بخش‌های خبری مختلف زود است اما باید دید برندهایی که در این فرآیند در حال حذف از آنتن هستند هم می‌توانند جایگزین‌های درخوری در آینده داشته باشند.

منبع: مهر
کد مطلب: ۳۵۸۹۴۳
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت