قمار 125 میلیارد دلاری آمریکایی‌ها در تلویزیون!

تنها در چهار سال، قمار و شرط‌بندی از طریق تلویزیون وارد زندگی روزانه میلیون‌ها آمریکایی شده است - از کسانی که به امید نتیجه‌ای خاص پول خرج می‌کنند تا کسانی که برنامه‌های تلویزیونی را با محاسبه شانس تماشا می‌کنند- مردم آمریکا در مجموع رقم خیره کننده 125 میلیارد دلار برای شرط‌بندی هزینه کرده‌اند.

آمریکایی‌ها طی چهار سال پس از قانونی شدن، ۱۲۵ میلیارد دلار روی ورزش شرط‌بندی کرده‌اند.

آتلانتیک سیتی، نیوجرسی (AP) - طی چهار سال از زمانی که حکم دادگاه عالی ایالات متحده راه را برای همه ۵۰ ایالت برای شرط‌بندی باز کرده، آمریکایی‌ها بیش از ۱۲۵ میلیارد دلار روی ورزش با فروشگاه‌های قانونی قمار شرط‌بندی کرده‌اند.

در روز شنبه سالگرد تصمیم در مورد پرونده‌ای که نیوجرسی مطرح کرد، دو سوم ایالت‌های این کشور شرط‌بندی ورزشی را قانونی کردند.

تنها در چهار سال، این صنعت وارد زندگی روزانه میلیون‌ها آمریکایی شده است - از کسانی که به امید نتیجه‌ای خاص پول خرج می‌کنند تا کسانی که برنامه‌های تلویزیونی را با محاسبه شانس تماشا می‌کنند تا کسانی که با مشکلات قمار دست و پنجه نرم می‌کنند.

لازم نیست حتما یک آمریکایی قمارباز باشد یا حتی یک طرفدار ورزش تا تحت تأثیر قرار بگیرید: سونامی صنعتی تبلیغات قمار، به ویژه نه تنها در رادیو و تلویزیون آمریکا، بلکه در رسانه‌های دیگر هم به چشم می‌خورد. به عنوان مثال، «FanDuel» ارائه دهنده رسمی شرط‌بندی است که از سوی خبرگزاری آسوشیتدپرس راه‌اندازی شده است.

در ۱۴ ماه می ۲۰۱۸، دادگاه عالی در مورد پرونده‌ای که ۱۰ سال قبل در نیوجرسی آغاز شده بود به عنوان طولانی‌ترین پرونده قضایی از راه دور تصمیم گرفت: تلاشی برای لغو یک قانون فدرال، قانون حفاظت از ورزش‌های حرفه‌ای و آماتور، که شرط‌بندی‌های ورزشی را فقط به چهار ایالت محدود می‌کرد.

برای درک اینکه ۱۲۵ میلیارد دلار چقدر است، این را در نظر بگیرید: این مقدار بیشتر از درآمد خالص کشاورزان آمریکایی در سال گذشته است.

البته بخش اعظم پول این شرط‌بندی‌ها به افرادی که برنده قمار شده‌اند پرداخت می‌شود و سهم ورزش‌هایی که روی آن‌ها شرط‌بندی شده، کمتر از ۱۰ درصد بوده است. طبق گزارش انجمن بازی‌های آمریکا، گروه تجارت ملی صنعت قمار، در چهار سال اول شرط‌بندی قانونی، رقم درآمد آنها ۸.۸ میلیارد دلار بوده است.

با این وجود اما قانونی کردن شرط‌بندی ورزشی در آمریکا در از بین بردن قمار غیرقانونی موفق نبوده است.

لازم به ذکر است که شرط‌بندی ورزشی به‌عنوان منبعی برای درآمد مالیاتی جدید در اختیار قانون‌گذاران ایالتی قرار گرفته است و هنوز هم به عنوان گزینه‌ای وسوسه‌انگیز برای سناتورهای آمریکایی قلمداد می‌شود.

در آمریکا تلویزیون را که روشن کنید، مهم نیست چه چیزی را تماشا می‌کنید، چراکه بلافاصله با تبلیغات شرط‌بندی ورزشی بمباران می‌شوید.

همچنین برنامه‌های anDuel، DraftKings، BetMGM، PointsBet Bet365 و به ویژه Caesars Entertainment بجز سیطره در تلویزیون آمریکا، در حال هجوم به امواج رادیویی برای تبلیغ آیتم‌های شرط‌بندی ورزشی خود هستند.

فلیسیا گروندین، مدیر اجرایی شورای قمار اجباری نیوجرسی، به گزارشی در بارونز استناد کرد که می‌گوید در سال ۲۰۲۰، ۲۹۲ میلیون دلار برای تبلیغات شرط‌بندی ورزشی در ایالات متحده هزینه شده است. یک سال بعد، این مبلغ به ۷۲۵ میلیون دلار افزایش یافت.

اما برعکس، قانونگذاران ماساچوست در حال بررسی ممنوعیت تبلیغات شرط‌بندی ورزشی بلافاصله قبل، حین و  پس از پخش زنده رویدادهای ورزشی هستند.

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۵۹۶۳۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت