«بچه‌های مدرسه حکمت» اولین پروژه رسمی من بود/ منشی صحنه خوبی نبودم!

مهران رجبی بازیگر سینما و تلویزیون، در برنامه شب نشینی به نقل جزئیاتی از سال‌های فعالیت حرفه‌ای خود پرداخت.

مهران رجبی، بازیگر سینما و تلویزیون که دیشب ۲۱ تیرماه مهمان برنامه شب‌نشینی بود، از اولین تجربیات فعالیت هنری خود، نحوه آشنایی با رضا میرکریمی و قدردانی از همراهی اعضای خانواده در طی سال‌های بازیگری خود سخن گفت. 

مهران رجبی در رابطه با جزئیات همکاری‌های خود و رضا میرکریمی گفت: پروژه «زیر نور ماه» سومین فیلم سینمایی من و دومین ساخته رضا میرکریمی‌ بود که در سال ۷۹ ساخته شد. اولین کار سینمایی میرکریمی «کودک و سرباز» نام داشت که در آنجا نقش رئیس پاسگاه را داشتم. فیلم «زیر نور ماه» توانست جایزه اول منتقدان کن را بگیرد. در آن زمان میرکریمی از من خواست تا برای این پروژه نذر کنم؛ من برای دیده شدن و محبوبیت این فیلم ۴۰ شب نماز غفیله نذر کردم و به نظر خود پایبند ماندم. پس از مدتی، زمانی که در جشنواره منتقدان برنده جایزه شد با من تماس گرفت و خواست بداند که نذر من چه بوده است. وقتی که رضا میرکریمی از نذر من باخبر شد بغض کرد.

وی افزود: من به همراه رضا میرکریمی در دانشگاه تهران گرافیک خوانده‌ام و از همان‌جا با او آشنا شدم. ما ورودی سال ۶۳ بودیم و میرکریمی در آن زمان بسیار خجالتی بود. ما هر دو در گرافیک خیلی قوی نبودیم اما خوشبختانه او توانست در کارگردانی بسیار موفق شود.

رجبی ادامه داد: راز پیشرفت در زندگی اخلاق خوب است؛ خوش‌رفتاری باعث می‌شود دیگران تمایل داشته باشند ارتباطات خود را با شما حفظ کنند. در نتیجه شما می‌توانیم در کارهای خود پیشرفت کنید و از همراهی دیگران بهره مند شوید. 

او اظهار کرد: آشنایی من با محمد کاسبی از فیلم سه در چهار آغاز شد. این سریال در سال ۸۷ توسط مجید صالحی ساخته شد که بسیار پروژه خوب و جذابی بود. امیدوارم محمد کاسبی بتواند به زودی سلامتی خود را به دست بیاورد. اولین کار من «بچه‌های مدرسه حکمت» بود که باز هم توسط رضا میرکریمی ساخته شده بود. این سریال که ۱۳ قسمت داشت از شبکه دوم سیما پخش می‌شد. در آن زمان ۳۵ سال سن داشتم که میرکریمی‌ با من تماس گرفت و اطلاع داد که می‌خواهد چنین سریالی را بسازد.

رجبی ادامه داد: ابتدا قرار بود تنها منشی صحنه باشم اما متاسفانه با این شغل آشنایی نداشتم و منشی صحنه خوبی نبودم. من در آن پروژه نقش مدیر مدرسه را نیز داشتم و به این ترتیب سریال «بچه‌های مدرسه حکمت» اولین پروژه رسمی من بود. خوشبختانه همسر من در طی این سال‌ها همواره پشتیبان من بوده‌ و در بزرگ کردن سه فرزندمان بسیار کمک کرده است. به لطف خدا توانسته‌ام خانواده‌ای خوب داشته باشم که در کنار هم شاد هستیم. در حال حاضر دخترم ازدواج کرده است اما همچنان نوه‌دار نشده‌ام.

وی افزود: من با ایرانیان خارج از کشور نیز بسیار ارتباط دارم و آن‌ها را دوست دارم. باور دارم تمامی هموطنان ما در هر جای دنیا که باشند ایرانی هستند و برای من ارزش بسیاری دارند.

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۶۱۰۶۳
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت