نشست مشترک رئیس و قائم‌مقام ساترا با مدیران شاتل و نماوا

مدیران شاتل و نماوا در نشست مشترک با رئیس و قائم‌مقام ساترا بر لزوم همدلی و همراهی رسانه‌های صوت‌وتصویر فراگیر با سازمان صداوسیما و ساترا در رعایت قوانین کشور تاکید کردند.

شجاع‌الدین میرطاووسی عضو هیات مدیره شاتل و محمدحسن شانه‌ساز زاده مدیرعامل نماوا با حضور در سازمان تنظیم مقررات صوت‌و تصویر فراگیر (ساترا) ضمن برگزاری نشست با سعید مقیسه و محسن قائمی‌نسب رییس و قائم مقام این سازمان، نظرات خود را درباره مسائل حوزه صوت‌و تصویر فراگیر بیان کردند.

مدیر عامل نماوا در این نشست ضمن تاکید بر همدلی و همراهی نماوا با صداوسیما و ساترا در رعایت قوانین کشور خاطرنشان کرد: لزوم وجود نهاد تنظیم‌گر برای ساماندهی صنعت و نقش سازنده در تنظیم بازار محتوا در فضای مجازی یک امر ضروری است.

میرطاووسی و شانه‌ساز زاده در ادامه این نشست بر لزوم تسریع در پاسخ‌گویی ساترا به درخواست‌های پلتفرم‌ها تاکید کردند و گفتند: از طرف شاتل به پلتفرم‌های دانلودی متخلف که محتوای مجرمانه بارگذاری می‌کنند، هیچ سرویسی ارائه نخواهد شد.

سعید مقیسه و محسن قائمی‌نسب، رییس و قائم‌مقام ساترا نیز از ارائه محتوای حمایتی صداوسیما به نماوا و دیگر پلتفرم‌های مجوزدار خبر دادند و برای نحوه پوشش مسابقات جام‌جهانی ۲۰۲۲ از طریق رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر با این دو مدیر عالی رتبه شاتل و نماوا گفتگو کردند.

در این نشست مقرر شد درباره موانع تسریع در فرآیندهای صدور مجوز تولید و انتشار، مطالعات لازم در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود و این موانع با در نظر گرفتن اسناد بالادستی و قوانین کشور و در چهارچوب این اسناد و قوانین برطرف شوند.

همچنین شانه‌ساز زاده پس از پایان نشست درباره اخبار برخی رسانه‌ها درباره لغو مجوز نماوا به روابط عمومی ساترا اعلام کرد: لغو مجوز نماوا موضوعی کذب است. هرچند در گذشته چالش‌هایی وجود داشته است اما اکنون در نشست‌های مشترک و با توجه به تاکید هر دو طرف بر اجرای قوانین و توجه به اسناد بالادستی، این چالش‌ها درحال برطرف شدن هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جایگاه قانونی ساترا در حوزه تنظیم‌گری صوت‌وتصویر فراگیر مورد احترام است و نماوا خود را متعهد به قوانین کشور و حاکمیت می‌داند و به‌عنوان عضوی از خانواده شاتل ضمن آشنایی با ادبیات حوزه تنظیم‌گری، حداکثر تعامل را با ساترا به عنوان نهاد تنظیم‌گر خواهد داشت. تنظیم‌گری در بازار نقشی بسیار سازنده دارد و حل مشکلات، به توسعه بازار کمک خواهد کرد و توسعه بازار منجر به بهبود اشتغال‌آفرینی در حوزه صوت‌وتصویر فراگیر خواهد شد.

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۶۱۳۱۲
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت