ماجرای ورود رمال‌ها به سریال جادوگر/ کارگردان: مردم باید سرانجام خرافات را ببینید

کارگردان سریال «جادوگر» با اشاره به روند ساخت و انتخاب بازیگران این سریال گفت که پرداختن به موضوع خرافات او را برای ساخت سریال ترغیب کرد.

مسعود اطیابی، درباره سریال «جادوگر» که این روزها با تهیه‌کنندگی ایرج محمدی و مجری طرحی علی طلوعی از پلتفرم‌های فیلیمو و نماوا پخش می‌شود، بیان کرد: این سریال را ابتدا قرار بود همایون اسعدیان کارگردانی کند که به دلیل مشکلاتی که برایش پیش آمد، این امر ممکن نشد.

در ادامه ایرج محمدی تهیه‌کننده سریال از من دعوت کرد تا در کارش حضور پیدا کنم و وقتی این پیشنهاد رخ داد من در یک جلسه با اسعدیان گفتگو کردم و در ادامه نیز تصمیم گرفتم سریال را جلوی دوربین ببرم.

این کارگردان در پاسخ به این پرسش که چه نکته‌ای از سریال وی را برای ساخت این کار تشویق کرده است، گفت: دلیلم برای انتخاب این سریال، پیام جدید این مجموعه بود که تا به امروز چندان به آن پرداخته نشده بود. متاسفانه امروزه خرافات در بسیاری از بخش های جامعه دیده می‌شود برای همین ضروری بود تا در قالب کاری نمایشی به معضلاتی که جادوگری و رمالی به وجود آورده است، پرداخته شود.

وی ادامه داد: همچنین خواستم به واسطه این کار مخاطب بداند که روی آوردن به سحر و جادو به‌جز کلاهبرداری، گناه نیز محسوب می‌شود چون در قرآن به روشنی سحر و جادو منع شده است.

البته در راه رسیدن به این خواسته تلاش کردیم از یکسویه‌نگری پرهیز داشته باشیم چون نگاه صرفا کاریکاتوری به این دست موضوعات ممکن است نتایج معکوس داشته باشد. نکته دیگر درباره بحث جادو اینکه، این معضل تنها در بین مردم عادی رواج ندارد، بلکه در دیگر بخش‌های جامعه ازجمله سیاست و ورزش هم می‌توان این موضوع را مشاهده کرد.

این کارگردان با بیان اینکه از کار کردن با احمد مهران‌فر راضی است، تصریح کرد: موفقیت یک کار نمایشی به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از آنها ارتباط کارگردان با بازیگرش است.
من در چند کاری که با مهران‌فر همکاری داشتم، شناخت خوبی از او پیدا کرده‌ام و همین امر هم باعث شده است با هم بتوانیم بهتر کار کنیم. حاصل این اتفاق نیز چندین تجربه‌ای بود که با هم پشت‌سر گذاشته‌ایم.

ماجرای ورود رمال‌ها به سریال جادوگر | کارگردان: مردم باید سرانجام خرافات را ببینید

 
اطیابی اضافه کرد: درباره انتخاب مریم مومنی باید بگویم ایشان انتخاب اولمان بوده است. درباره نقش جواد رضویان دو گزینه وجود داشت؛ ابتدا آقای رضویان سپس علی سرابی. خوشبختانه در تماس با رضویان به توافقات لازم دست یافتیم و من از این همکاری بسیار خشنود هستم و فکر می‌کنم حاصل کار نیز مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است.

وی درباره اینکه آیا پلتفرم‌ها قیمت بازیگران را بالا برده‌اند، چنین جواب داد: با این گفته موافق نیستیم، حتی معتقدم تلویزیون بانی بالا رفتن قیمت بازیگران شده است ولی در این میان یک تفاوت وجود دارد آنهم اینکه در پلتفرم‌ها تعهد پرداخت پیرامون دستمزدها وجود دارد اما این مساله را در صداوسیما نمی‌توان، دید.

در حقیقت وقتی در تلویزیون کار می‌کنید، مدت‌ها باید بدوید تا بتوانید پولی را که برایش کار کرده‌اید به دست آورید که این موضوع از نگاه من به هیچ وجه شایسته هنرمندان نیست. نکته دیگر اینکه در سریال‌سازی تلویزیون بحث سودآوری چندان ربطی به سازندگان ندارد و بیشتر معطوف به مدیران می‌شود.

کارگردان فیلم «تگزاس» در پایان درباره استقبال از سریالش گفت: استقبالی که از این سریال به عمل آمد، به‌نظرم مطلوب بوده است البته شاید در دو قسمت اول این امر چندان رضایت بخش نبود اما هر اندازه زمان جلوتر رفت مردم بیشتر با کار ارتباط برقرار کردند.

«جادوگر» را مریم تاجیک به نگارش درآورده‌ و در خلاصه داستان این سریال آمده است: «قدرت و جهانگیر از جاعلان معروف تحت تعقیب پلیس قصد دارند از کشور بگریزند، اما این دو، طی ماجراهایی درمی‌یابند که با رمالی می‌توانند کار و کاسبی جدیدی را پیشه کنند. با اینکه پلیس آنها را شناسایی کرده اما آن‌ها به خاطر طمع دست از رمالی نمی‌کشند، زیرا با کلاهبرداری می‌توانند به مال و منالی برسند که… .»

 

احمد مهرانفر، جواد رضویان، مریم مومن، نسیم ادبی، فقیه سلطانی، متین ستوده، گیتی قاسمی، شهین تسلیمی، صحرا اسداللهی، عرفان ابراهیمی، میثاق جمشیدی، شهرزاد کمال زاده، سمیه مهری، سحر سلیمانی، جواد پولادی و نادر سلیمانی، رضا ناجی، محمدرضا عقدایی، احمد ایراندوست و با هنرمندی رضا توکلی، محمد فیلی و با معرفی پونه هاشم‌‎‌پور، بازیگران این سریال هستند.

منبع: همشهری
کد مطلب: ۳۶۱۵۱۶
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت