بازگشت «سیم آخر» رضا رشیدپور به تلویزیون

شبکه سه سیما اعلام کرد فصل جدید برنامه «سیم آخر» به زودی از این شبکه روی آنتن می‌رود.

بازگشت «سیم آخر» رضا رشیدپور به تلویزیون

شبکه سه سیما پیشتر برای شرکت‌کنندگان فصل جدید «سیم آخر» فراخوان داده بود.

«سیم آخر» در فصل گذشته خود تغییراتی در دکور و فضای مسابقه داشت و شرکت‌کنندگان غیر از انفجار بمب با سقوط آزاد مواجه شدند. تغییراتی که احتمالا به دلیل نقدها به کپی ناشیانه این برنامه از یک مسابقه اسرائیلی شده است. 

اردیبهشت سال گذشته بود که روزنامه جوان انتقاد تندی به این مسابقه وارد کرد که بخشی از این نقدها مربوط به کپی بودن این مسابقه است.

در این مطلب آمده است: «ساخت و تولید برنامه تلویزیونی سیم آخر حتی با جزئیات کار، کپی شده از یک مسابقه اسرائیلی به نام «Boom» بوده و دردآور این است که کپی و تقلید ناشیانه در ساخت این برنامه از یک رژیم غاصب، با صرف هزینه‌های گزاف و از همه مهم‌تر اصل نبودن کار، به جای اینکه احساس مخاطب را درگیر کند، احساس بیننده را خدشه‌دار می‌کند و هیجان کاذب، کیفیت انتقال پیام این مسابقه را کاهش می‌دهد، از طرفی پیچیدن نسخه تقلبی در تولید برنامه‌های سرگرمی در رسانه ملی سرانجام به مخاطب‌گریزی منجر می‌شود چراکه اتاق فکر برنامه‌های تقلیدی در خارج از کشور تشکیل شده و صرفاً عوامل برنامه موظف به اجرای فرمایشی و طبق دستورالعمل و فرمان اتاق فکر از خارج کشور هستند و این پروژه نفوذ در سیما باید توسط کارشناسان بررسی و آسیب‌شناسی شود، تولید و ساخت این دست از برنامه‌های سرگرمی و نشاط، مستلزم بازنگری است که باید در مرکز تحقیقات صداوسیما صورت پذیرد.»

مسابقه تلویزیونی «سیم آخر» با اجرای رضا رشیدپور و تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدرضا رضائیان از سال ۹۹ روی آنتن رفته است.

باید دید در سری جدید این مسابقه نیز تغییراتی ایجاد شده است یا قرار است با سبک و سیاق پیشین به کار خود ادامه دهد.

منبع: شهرآرا
کد مطلب: ۳۶۲۸۷۷
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت