کارگردان«حکایت‌های کمال»موضع تهیه‌کننده را رد کرد/فصل۲را می‌سازیم

قدرت‌الله صلح میرزایی کارگردان «حکایت‌های کمال» با اشاره به تغییر تهیه‌کننده این سریال خبر داد که قرار است فصل دوم این سریال همین امسال به تولید برسد.

کارگردان«حکایت‌های کمال»موضع تهیه‌کننده را رد کرد/فصل۲را می‌سازیم

قدرت الله صلح میرزایی کارگردان فصل اول سریال «حکایت‌های کمال» که ساخت فصل دوم این سریال را هم بر عهده دارد، در واکنش به اظهارت روز گذشته محسن شایانفر تهیه‌کننده فصل اول این سریال که از منتفی شدن تولید ادامه سریال خبر داده بود، بیان کرد: متن فصل دوم این سریال در حال نگارش است و احتمالاً تا ۲ ماه دیگر پیش تولید این مجموعه را هم شروع کنیم.

وی با اشاره به تغییر تهیه‌کننده این سریال اظهار کرد: تهیه‌کننده این سریال تغییر کرده است و اکنون امیر طالبی کاشانی تهیه کنندگی این مجموعه را بر عهده دارد.

صلح میرزایی درباره تغییر سن نوجوانان این سریال که تهیه کننده قبلی آن را یکی از مشکلات ساخت فصل دوم دانسته بود عنوان کرد: سه چهار سال است که از داستان گذشته است و از نظر منطق داستانی می‌توان قصه را به محله دیگری برد و قاعدتاً باید نوجوانان سریال تغییر کنند.

این کارگردان اضافه کرد: این سریال بر اساس یک رمان نوشته شده است و قصه بر اساس مخاطب کودک و نوجوان است. نوجوانان سریال تغییر می‌کنند و مثلاً بازیگر نقش کمال هم که بزرگ‌تر شده است باید با شخص دیگری تغییر کند. این در همه جا مرسوم است در دنیا هم بازیگران تغییر می‌کنند در ایران هم جایگزین می‌شوند.

وی که در حوزه نویسندگی کارهای کودک و نوجوان هم فعالیت دارد درباره کمبود آثار مرتبط با این نسل اظهار کرد: عملکرد کودک و نوجوان به عنوان یک قهرمان برای مخاطب جذاب است. زمانی در کانون‌های پرورشی کودکان و نوجوانان آموزش‌های زیادی برای کودکان و نوجوانان انجام می‌شد که از جمله آنها همین بازیگری بود. ما کارگردانان باید کمک کنیم هم بازیگران نوجوان بیشتری به عرصه بازیگری وارد شوند و هم محصولات بیشتری در این زمینه تولید شود. اکنون کمتر تولیداتی در سینما مرتبط با کودک و نوجوان داریم. من خیلی این سال‌ها این آثار را کم می‌بینیم و به نظرم باید تا حدودی توجه بیشتری به تولیدات کودک و نوجوان داشته باشیم. همچنین باید کودک و نوجوان را به سینما رفتن ترغیب کنیم.

این کارگردان در پاسخ به تولیدات کم تلویزیون در حوزه نوجوان نیز اظهار کرد: در تلویزیون هم کمتر اثری داشته‌ایم و در حوزه سینما هم کمتر تولیداتی داشته‌ایم حتی من که مقطعی در شورای بررسی فیلمنامه در فارابی بودم حدود ۱۰ یا ۱۲ سینما انتخاب کردیم که مخصوص نوجوان باشد. اما یک نکته مهم هم این است که در فیلم‌های کودک و نوجوان خانواده هم باید پررنگ باشد وگرنه کمبود مخاطب خواهیم داشت چون کودک به تنهایی به سینما نمی‌رود با خانواده‌اش می‌رود پس خانواده هم باید جذب شود.

وی در پایان درباره قطعی شدن بازیگران سریال «حکایت‌های کمال» نیز عنوان کرد: هنوز هیچ بازیگری قطعی نشده است اما قطعاً سریال را امسال تولید می‌کنیم و احتمالاً سال آینده به پخش برسد.

منبع: مهر
کد مطلب: ۳۶۲۹۹۷
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت