ایلان ماسک توئیتر را پولی کرد!/استفن کینگ: با 6.9 میلیون فالوور از توئیتر می‌روم!

ایلان ماسک پس از واکنش شدید به کارمزد 20 دلاری گزارش شده، پیشنهاد داد ماهانه 8 دلار برای تأیید توییتر دریافت شود.

ایلان ماسک توئیتر را پولی کرد!/استفن کینگ: با 6.9 میلیون فالوور از توئیتر می‌روم!

ایلان ماسک پس از واکنش شدید به کارمزد 20 دلاری  گزارش شده، پیشنهاد داد ماهانه 8 دلار برای تأیید توییتر دریافت شود.

ایلان ماسک ابتدا از کاربران فعال توییتر که تیک آبی رنگ دارند، درخواست کرد ماهیانه 20 دلار بپردازند.

مالک جدید توئیتر قصد داشت قیمت اشتراک تیک آبی توییتر را از 4.99 دلار به 19.99 دلار در ماه افزایش دهد و این سرویس را به تنها راه حفظ وضعیت کاربر تأیید شده تبدیل کند. طبق گزارش، کاربران 90 روز فرصت خواهند داشت تا به برنامه اشتراک بپیوندند یا وضعیت تأیید شده آنها لغو خواهد شد.

استفن کینگ، نویسنده مشهور که بسیاری از فیلم‌های ژانر وحشت براساس داستان‌های او ساخته شده، به این اقدام ایلان ماسک واکنش نشان داد و گفت: 20 دلار در ماه برای نگه داشتن تیک آبی‌ام پرداخت کنم؟

کینگ روز دوشنبه برای 6.9 میلیون دنبال کننده خود توییت کرد. «لعنت به این! برعکس، آنها باید به من پول بدهند. اگر این قضیه واقعا انجام شود من از توئیتر می‌روم.» 

اواخر عصر دوشنبه، ماسک به کینگ پاسخ داد و گفت: «ما باید صورت حساب‌ها را به نحوی پرداخت کنیم! توییتر نمی‌تواند به طور کامل به تبلیغ کنندگان متکی باشد. نظرتان درمورد 8 دلار چیست؟»

ماسک ادامه داد: «من قبل از اجرای این قانون، دلایلش را به شکل مفصل توضیح خواهم داد. این تنها راه برای شکست دادن ربات‌ها و ترول‌ها است.»

روز دوشنبه، ماسک همچنین توضیحات در بیو خود را از «Chief Twit»(توئیت رئیس) به «Twitter Complaint Hotline Operator»(اپراتور خط تلفن شکایات توییتر) تغییر داد. در پرونده‌های SEC، ماسک پس از اخراج پاراگ آگراوال، مدیر ارشد اجرایی قبلی و دیگر مدیران ارشد توییتر، خود را به عنوان مدیرعامل معرفی کرد و پس از خصوصی‌سازی شرکت، هیئت مدیره قبلی توییتر را منحل کرد. 

ماسک تصاحب 44 میلیارد دلاری توییتر را در 27 اکتبر، پس از شش ماه چانه زنی و تلاش مکرر برای عقب نشینی از این قرارداد (که به گفته او «بدیهی است که برای آن بیش از حد پرداخت کرده») را منعقد کرد.

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۶۳۵۰۱
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت