رسول نجفیان در برنامه «ژرفاخند» به تلویزیون می آید

خواننده آهنگ معروف «رسم زمونه» دوباره در تلویزیون می خواند

رسول نجفیان در برنامه «ژرفاخند» به تلویزیون می آید

شبکه آموزش با طراحی برنامه «ژرفاخند» و دعوت از رسول نجفیان، ابیاتی از ادبیات کلاسیک ایران از شاهنامه فردوسی، مثنوی معنوی،گلستان و بوستان سعدی را انتخاب می‌کند که در این برنامه به صورت آوازی و همخوانی خوانده می شود.

حسین نعمتی مدیر گروه آموزش های عمومی شبکه آموزش، سیاست این شبکه را حرکت به سمت بازی عنوان و تاکید کرد: شبکه آموزش در راستای سیاست خود در دوره تحولی، به دنبال تغییر در محتوای برنامه هاست.

نعمتی افزود: با توجه به شعار شبکه که یادگیری خوشمزه است، هدفمان یادگیری با طعم لذت و سرگرمی است و آموزش را با بازی ارائه می کنیم. شبکه آموزش مدت‌ها پیش قصد داشت در حوزه بازی‌های ویدیویی کاری انجام دهد از همین رو گروه مهارت‌های عمومی و تامین برنامه روی ایده‌هایی کار کرد.

مدیر گروه آموزش های عمومی شبکه آموزش ادامه داد: در شبکه آموزش همراه با جام جهانی فوتبال قطر، بازی موازی در حوزه گیمرها را طراحی کردیم که نقیضه‌ای از یک برنامه ورزشی است و با نگاه طنز به بازی‌های جام جهانی می‌پردازند که با استقبال خوبی هم همراه شد و قرار است در آینده هم به سبک های دیگر ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به این که در کشور حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون گیمر داریم و در جهان صنعت بازی حدود ۱۶۰ میلیارد دلار درآمدزایی دارد، گفت: تا چندسال پیش در کشورمان به بازی رایانه‌ای نگاه جدی نداشتیم اما این نگاه باید تغییر کند.

نعمتی خاطرنشان کرد: از آنجایی که بسیاری از نوجوانان بیش تر زمان خود را به دنبال کنسول بازی هستند، بازی موازی این قشر خاص را هدف قرار داده است. در «بازی موازی» به دنبال این هستیم که گیمرها مشارکت داشته باشند و مهارت‌هایی مثل کنترل خشم و… را آموزش دهیم.

مدیر گروه آموزش های عمومی شبکه آموزش تصریح کرد: برنامه مدرسه تلویزیونی ایران که طرح بزرگی در شبکه آموزش است در دوره جدید با ابداع طراحی نو و خلاقیت، آموزش را توام با بازی طراحی و ارائه کرده تا جذابیت آموزش برای دانش آموزان دو چندان شود و هر روز پنج ساعت در مقاطع مختلف تحصیلی آموزش داریم و انواع بازی ها ارائه می شود.

وی افزود : برنامه پرستاره یکی دیگر از برنامه های شبکه آموزش است که در این برنامه میزبان ستاره های پرافتخار کشورمان در حوزه های علمی، فرهنگی ، اجتماعی و .. است و گفت و گویی با جوانان پرشور در جهاد خدمت رسانی دارد. در این برنامه زندگی شخصی هنری و فعالیت های تخصصی آن ها را روایت می کنیم.

نعمتی با اشاره به طرح جدید شبکه آموزش در خصوص متقاضیان ورود به دانشگاه اظهار داشت: قرار است در دی ماه هم مدرسه کنکور راه اندازی شود که تا با دریافت داده های این کلاس ها، خانواده ها از پرداخت هزینه های هنگفت برای کلاس های کنکور فارغ شوند. برای مدرسه کنکور از حوزه های مختلف کمک گرفته ایم و قرار است این برنامه در تلوبیون هم قرار گیرد.

مدیر گروه آموزش های عمومی شبکه آموزش ادامه داد : یک طرح هم برای ارائه کلاس های آمادگی امتحانات تیزهوشان در نظر داریم چرا که خیلی از خانواده ها تمایل دارند فرزندانشان به این مدارس وارد بشوند و تحصیل کنند اما متاسفانه یک بازار تجاری در سال های اخیر شکل گرفته که خانواده ها را با مشکلاتی مواجه کرده است.

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) مجموعه ای از منابع دروس موثر آزمون های ورودی این مدارس را در اختیار شبکه آموزش قرار می دهد که به راحتی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و دیگر نیازی به پرداخت هزینه گزاف کلاس های خصوصی از سوی خانواده ها نیست.

نعمتی همچنین از یک برنامه جدید شبکه آموزش خبر داد و گفت: در گذشته ادبیات به شکل کاربردی در زندگی جریان داشته است و آن چه شعرای بنام کشورمان می سرودند در زندگی روزمره افراد کارایی و کاربرد داشته اما اکنون ادبیات به صورت آکادمیک در دانشگاه ها تدریس می شود و نمود و بروز چندانی در زندگی امروزه مردم ندارد.

ما با طراحی برنامه ژرفاخند و دعوت از رسول نجفیان، ابیاتی از ادبیات کلاسیک ایران از شاهنامه فردوسی، مثنوی معنوی،گلستان و بوستان سعدی انتخاب می کنیم که به صورت آوازی و همخوانی خوانده می شود.

این برنامه که هم اکنون مراحل تولید خود را سپری می کند حدود ۲۵ دقیقه است که درآن ابیاتی از اشعار شعرای ایران آموزش داده می شود و ما سعی کردیم مفاهیم آن را به صورت عمومی وارد زندگی مردم کنیم که احتمالا تا یک ماه آینده از آنتن شبکه آموزش پخش می شود. برنامه واکنش سریع نیز یک برنامه کوتاه است که سعی دارد مباحث پیچیده را به صورت قابل فهم برای عموم درآورد. مثلا روز جهانی فسلفه ما با بیانی ساده درخصوص این علم صحبت می کنیم و استادان برجسته این رشته را معرفی می کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شبکه آموزش اصل لذت بردن از یادگیری را بدون خستگی و کسالت برای دانش آموزان دنبال می کند و سعی دارد نکات آموزشی را با سرگرمی و جذابیت به دانش آموزان ارائه کند.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۴۴۵۴
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت