وزیر ارشاد: آیین نامه «خانه ملی گفت‌وگو» تنظیم شد/ پیگیر وضعیت خبرنگاران بازداشتی هستیم

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: معتقدم که باید فضای گفت وگو در کشور تقویت شود و در طرحی که برای شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال کردیم این امر پیش بینی شده است، البته فکر می کنم که این گفت وگو ها در کشور وجود دارد ولی باید روش هایی با رویه های روشن و سازماندهی شده و منتج به نتیجه ایجاد شود تا احساس شود گروه های مختلف و نخبگان می توانند حرف بزنند و حرف هایشان در جامعه پژواک پیدا می کند، مسئولین نیز می شنوند و توجه می کنند و در حد ممکن رفع می کنند، باید این اعتماد را به وجود آوریم.

وزیر ارشاد: آیین نامه «خانه ملی گفت‌وگو» تنظیم شد/ پیگیر وضعیت خبرنگاران بازداشتی هستیم

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ضرورت شکل گیری گفت وگوی ملی اشاره کرد و گفت: باید روش هایی با رویه های روشن و سازماندهی شده و منتج به نتیجه ایجاد شود تا احساس شود گروه های مختلف و نخبگان می توانند حرف بزنند و حرف هایشان در جامعه پژواک پیدا می کند.

محمدمهدی اسماعیلی درباره ضرورت شکل گیری گفت وگوی ملی در سطوح مختلف و برنامه های وزارت ارشاد برای شکل گیری گفت وگوی ملی، اظهار کرد: بنابه درخواست برخی دوستان در شورای عالی انقلاب فرهنگی، به منظور آماده سازی طرحی درخصوص خانه ملی گفت‌وگو، آیین نامه بسیار خوبی تنظیم گردید.

وی افزود: معتقدم که باید فضای گفت وگو در کشور تقویت شود و در طرحی که برای شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال کردیم این امر پیش بینی شده است، البته فکر می کنم که این گفت وگو ها در کشور وجود دارد ولی باید روش هایی با رویه های روشن و سازماندهی شده و منتج به نتیجه ایجاد شود تا احساس شود گروه های مختلف و نخبگان می توانند حرف بزنند و حرف هایشان در جامعه پژواک پیدا می کند، مسئولین نیز می شنوند و توجه می کنند و در حد ممکن رفع می کنند، باید این اعتماد را به وجود آوریم.

اسماعیلی درخصوص وضعیت خبرنگاران بازداشتی نیز گفت: از دوستان وضعیت تعدادی از خبرنگاران را به طور روزانه جویا می‌شوم و پیگیری می کنم. در چند روز اخیر تعدادی آزاد شدند، تعداد دیگری هم که جزء اهالی فرهنگ و هنر هستند اما ممکن است کار غیر مرتبط با حوزه فرهنگ و هنر انجام داده باشند، دوستان را مکلف به پیگیر وضعیت آنها کردیم تا در حد ممکن مشکلاتشان را برطرف کنیم.

منبع: شفقنا
کد مطلب: ۳۶۴۸۵۷
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت