«جشن سربرون» سریال نوروز و ماه رمضان شبکه سه شد

سریال «جشن سربرون» به کارگردانی مجتبی راعی در کنداکتور نوروز و رمضان شبکه سه قرار گرفت؛ حسین محجوب، محمود پاک‌نیت، لاله اسکندری، نادر فلاح، فرخ نعمتی، سهیلا رضوی، قاسم زارع از جمله بازیگران این مجموعه تلویزیونی‌اند.

«جشن سربرون» سریال نوروز و ماه رمضان شبکه سه شد

ضبط موسیقی استودیویی و تدوین سریال «جشن سربرون» به پایان رسیده و دیگر مراحل پس تولید این سریال نیز رو به اتمام است.

این خبری بود که روز گذشته منتشر شد اما در همان خبر هم تهیه‌کننده از عبارتِ «پخش به زودی این سریال» استفاده کرد.

در عین حال چندی پیش رئیس صداوسیما در پاسخ به سؤالات خبرنگاران، چراغ سبزی روشن کرد که احتمالا "جشن سربرون" به نوروز برسد. حالا در خبر دیگری این‌طور اعلام شد که این سریال قرار است در ایام نوروز و رمضان 1402 منتشر شود. 

نکته‌ای که پیش از این هم احتمال آن می‌رفت و در کنارِ «نون‌ خ» شبکه یک و احتمالاً «وضعیت زرد» و «آقای قاضی» در شبکه دو سیما ترکیب سریال‌های نوروز و رمضانِ تلویزیون خواهند بود.

البته در گمانه‌زنی‌‌های برخی رسانه‌ها نام «رستگاری» مسعود ده نمکی به عنوان سریال رمضانی شبکه سه سیما مطرح می‌شد.

«جشن سربرون» در 45 قسمت ساخته شده اما اختصاص کنداکتور نوروز و رمضان به سریال به کوتاه‌تر شدن زمان هر قسمت و افزایش تعداد آنها به 58 قسمت منجر شده است.

نام «جشن سربرون» برگرفته از یک جشن دیرینه ایرانیان است. به این صورت که در میان عشایر زمانی که بافت یک قالی نفیس به پایان می‌رسد و می‌خواهند آن را از دار جدا کنند، روز بسیار مبارکی است که آن را جشن می‌گیرند. بنابراین وقتی سر قالی را که به دار آویزان شده می‌برند و قالی آزاد می‌شود، جشنی با عنوان "جشن سربرون" برگزار می‌شود و در واقع دلیل نامگذاری این سریال می‌تواند کنایه‌‌ای از قهرمانان داستان در این مجموعه تلویزیونی جذاب تاریخی باشد.

حسین محجوب، محمود پاک‌نیت، لاله اسکندری، نادر فلاح، فرخ نعمتی، سهیلا رضوی، قاسم زارع، داریوش کاردان، میرطاهر مظلومی، رامین ناصرنصیر، مهدی فقیه، کریم اکبری مبارکه، صدرالدین حجازی، بیوک‌میرزایی، مهران نائل، جواد قامتی، ابراهیم برزیده، سیامک اشعریون، پرویز بزرگی، علی جاویدفر، محمد حاج حسینی، فرشید صمدی‌پور، محمدرضا راد، حسن محمودی، مجتبی واشیان، امیر کسارنژاد، ساقی عسگری، سارا اشتری، امیر زمستانی، سودابه علیپور، نجات علی مرادی، سیامک حلمی، آرمین ترکمندی، علی حسن ناصری، ذبیح ذبیح پور، علی نجاریان، زهرا برومند، ایوب دمان، امیر نداف فر، عباس براری، رضا درم کزین، ابوالفضل حاجی علیخانی، مجید یاراحمدی، مهران‌هادی، جواد عاقبت بین، حسن زارع، محمودرضا بهرامی، علی عطایی، سیامک نظری، مرتضی ستارپور، محمد نادرخانی، فیروز حیدرزاده، سجاد مومنی، رضا سیدی از بازیگران این مجموعه تلویزیونی‌اند.

داستان «جشن سربرون» این چنین است: «بهادر کدخدای ایل پوسان با کدخدای طایفه همسایه سرخو رقابت و مخالفتی دیرینه دارد. مدتی است آتش کینه‌ها خاموش شده است تا اینکه سرخو با اعتماد به نفس به خواستگاری دختری زیبا و کم سن و سال بهادر جهان پسند می‌آید. غافل از اینکه قرار است مدتی بعد جهان پسند به عقد پسرعمویش درآید. بهادر قاطعانه با این وصلت مخالفت می‌کند. زخم‌های کهنه سرباز می‌کنند. هر دو طایفه از کدخدای خود حمایت می‌کنند. درگیری ابعاد بزرگتری می‌یابد و بهادر تلاش بزرگی را آغاز می‌کند.»

«جشن سربرون» به سفارش سیما فیلم تولید شده است و به روایت دوران قبل از مشروطه می‌پردازد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: ۳۶۶۰۶۳
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت