ویژه‌برنامه شبکه دو به مناسبت روز درخت‌کاری

ویژه‌برنامه «دار دو» به مناسبت روز درخت‌کاری از زیر سایه سرو ابرکوه پیرترین درخت آسیا روانه آنتن شبکه دو سیما می‌شود.

ویژه‌برنامه شبکه دو به مناسبت روز درخت‌کاری

این برنامه با اجرای پرهام دیباج نگاهی فرهنگی، اجتماعی به حفظ محیط زیست و ترویج درخت‌کاری دارد و در این راستا به صورت نمادین از استان یزد و در کنار سرو ابرکوه به عنوان یکی از پیرترین موجودات زنده دنیا روانه آنتن می‌شود.

این برنامه ترکیبی شامل بخش‌هایی هم چون گفت‌وگوی ویژه با مهمانان، موسیقی، نمایش معناگرا، گزارش مردمی، موشن گرافیک‌هایی با موضوعات درخت در قاب تاریخ و هنر و…، مستند (کهن‌داران) گزارشی از قدیمی‌ترین درختان شهرهای تفرش و محلات و… است.

علاوه بر محمد یاراحمدی هنرمند گرافیست و نقاش به عنوان کارشناس هنری برنامه، در قسمت نخست عالیه مهرابی شاعر و فرهاد مسعودی جنگلبان از استان گلستان مهمان «دار دو» هستند.

گفت‌وگو با خواهر زنده‌یاد البرز زارعی از جوانان کوه‌نورد و عضو انجمن کوه‌نوردی زاگرس که به دلیل آسیب‌های وارد شده در هنگام اطفای آتش‌سوزی جنگل‌های دیل گچساران جان باخت از دیگر بخش‌های این برنامه است.

«دار دو» کاریست از گروه دانش و اقتصاد شبکه دو با همکاری سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کل کشور و تهیه‌کنندگی هادی خدادی که از شنبه تا دوشنبه (۱۳ تا ۱۵ اسفند) حوالی ساعت ۲۲:۳۰ روانه آنتن می‌شود. بازپخش این برنامه روز بعد حوالی ساعت ۱۲:۳۵ خواهد بود.

منبع: برنا
کد مطلب: ۳۶۶۲۵۸
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت